Osiedle w Warszawie inspirowane londyńską dzielnicą portową Docklands

2021.06.22

Aurec Home uruchomił sprzedaż swojej najnowszej warszawskiej inwestycji o historycznej zabudowie dzielnicy Ursus.

Osiedle Fabrica Ursus to wieloetapowe osiedle budynków wielorodzinnych, które ma być swoistym połączeniem przyszłości z przeszłością. Jest to nowatorski projekt Adama Wagnera z PBPA Projekt. Aurec Home, jako deweloper rozpoczął właśnie sprzedaż mieszkań.

Na terenie przy ulicy Dyrekcyjnej w dzielnicy Ursus, na którym powstaje osiedle, znajdują się pozostałości zabudowań legendarnych Zakładów Mechanicznych URSUS, będące pod ochroną konserwatora zabytków. W ramach inwestycji zabytkowe obiekty zostaną zrewitalizowane i służyły będą jako część wypoczynkowo-usługowa. Strefa użytkowa powstanie w starej bramie i hali pofabrycznej, w formie okazałego patio.

Fabrica Ursus powstaje na działce o powierzchni 2,5 ha i docelowo zaoferuje 800 mieszkań o zróżnicowanych metrażach od 35 do 100 mkw. w 6-7 kondygnacyjnych budynkach wielorodzinnych realizowanych w pięciu etapach. Oddanie do użytku całego osiedla zaplanowano na 2027 rok.

Pierwszy etap osiedla w dzielnicy Ursus ma być gotowy w maju 2023 roku. Budowa ruszyła w połowie czerwca.

Fabrica Ursus dołączy do tak prestiżowych adresów, jak zrewitalizowana londyńska dzielnica portowa Docklands czy gazomierze w Wiedniu, przekształcone na centrum mieszkalno-rozrywkowe. W Polsce prym w industrialnych inwestycjach wiedzie pofabryczna Łódź.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • hahaha
  Gość
  2021-06-22 15:46:58
  Ursus jak Docklands :) Koń by sie uśmiał.

 • Problem
  Gość
  2021-06-22 18:11:00
  Problem? Może lepiej na Pradze co? Praga Arte albo Inny syf?

 • xyz
  Gość
  2021-06-22 19:36:05
  Muminki i tak kupia :-)

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.