Nowe osiedle w Warszawie połączy elementy fabryki z funkcją mieszkalną

2021.09.10

Najnowsza inwestycja dewelopera Aurec Home odtworzy klimat historycznych Zakładów Mechanicznych Ursus, zamieniając ich fragment na nową, miejską przestrzeń użytkową.

Osiedle Fabrica Ursus powstaje na działce o powierzchni 2,5 ha, na historycznych terenach Zakładów Mechanicznych Ursus w Warszawie. Ten innowacyjny projekt przywraca do życia i konserwuje pozostałości starej, historycznej części miasta i ponownie oddaje ją miejskiej społeczności do użytku.

Projekt architektoniczny warszawskiego osiedla przygotował architekt Adam Wagner, prezes studia projektowego PBPA Projekt, którego celem było zintegrowanie dwóch wizji miasta - nowej i zabytkowej w jeden, pełen zieleni. W tym celu zostały m.in. użyte detale i relikty pozostałe po dawnych zabudowaniach. Na osiedlu zobaczymy koła zębate wtopione w chodnik czy wyeksponowane maszyny produkcyjne. Z kolei fragmenty metalowej konstrukcji dachu zostaną użyte jako detale architektoniczne.

Fabrica Ursus to docelowo 800 mieszkań o zróżnicowanych metrażach od 35 do 100 mkw., które mieściły się będą w 6-7 kondygnacyjnych budynkach mieszkalnych. Oddanie całej inwestycji do użytku ma nastąpić w 2027 roku. Sprzedaż mieszkań rozpoczęła się w czerwcu br.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.