Ogromny kompleks biurowców przy Miasteczku Wilanów

2007.10.18

Za pięć lat na Polach Wilanowskich powstanie zespół kilkunastu biurowców z parkiem i sztucznym jeziorkiem. Będzie to najdroższa taka inwestycja w Warszawie.

Na 17 hektarach położonych po obu stronach projektowanej trasy ekspresowej gdyńska firma Polnord chce wybudować kilkanaście skrytych wśród drzew biurowców. Cały kompleks ma kosztować ponad miliard złotych.

Nazwa Park Technologiczny nadana kompleksowi przez inwestora jest nieco myląca. – Nie będzie tam żadnych laboratoriów, ale biura. W sumie 150 tys. mkw. powierzchni. Dla porównania Centrum Bankowo-Finansowe Puławska ma 80 tys. mkw. powierzchni - mówi Bożena Wawrzewska z Polnordu.

Budowę Parku Technologicznego podzielono na trzy etapy. W pierwszym, który potrwa trzy lata, inwestor chce wybudować budynki o łącznej powierzchni 60 tys. mkw. Pozostała część powstanie do 2012. Koparki na plac budowy wyjadą wiosną przyszłego roku - pisze Rzeczpospolita

Biurowce będą dopasowane skalą do zabudowy Pól Wilanowskich - ich wysokość nie przekroczy czterech kondygnacji. W dodatku zabudować można tylko 50 proc. obszaru, resztę musi zajmować zieleń parkowa.

Źródło: Rzeczpospolita

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.