Nowa platforma inwestycyjna kupuje pięć biurowców w Warszawie

2021.09.27

Podpisana została przedwstępna umowa sprzedaży pięciu warszawskich biurowców, które znajdują się w portfolio spółki Globalworth. Jeden z nich przejdzie generalny remont za ponad 30 mln euro.

Globalworth, który obecnie jest wiodącym inwestorem biurowym w Europie Środkowo-Wschodniej, podpisał umowę przedwstępną dotyczącą transakcji sprzedaży pięciu biurowców w Warszawie.

Umowa podpisana została z 5th Corner – nową platformą inwestycyjną stworzoną przez Cornerstone Investment Management i innych udziałowców, a wartość transakcji to około 123 mln euro. Chodzi o sprzedaż takich budynków jak: Nordic Park, Bliski Centrum, Batory Building I, Company House I i Warta Tower. Globalworth w transakcji reprezentowała kancelaria Rymarz Zdort oraz Baker McKenzie (doradztwo finansowe), a kupującego Dentons, Colliers, MDDP oraz Savills.

Transakcja ma pozwolić specjalistom Globalworth, którzy zarządzają polskim portfelem nieruchomości spółki skoncentrować się na większych i bardziej strategicznych obiektach biurowych.

Największym sprzedanym biurowcem będącym dotychczas w portfolio Globalworth jest centrum biznesowe Warta Tower o powierzchni 30 000 mkw. Nowy właściciel biurowca ma przeznaczyć ponad 30 mln euro do 2023 roku na jego generalny remont.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.