Największy zakup firmy Zeitgeist Asset Management w Polsce

2019.09.02

Za kwotę 81 mln euro, Orange sprzedało kompleks sześciu budynków biurowych w Warszawie firmie Zeitgeist Asset Management, która specjalizuje się w usługach deweloperskich i zarządzaniu aktywami dla inwestorów prywatnych i instytucjonalnych.

Kompleks warszawskich biurowców znajduje się na działce przy ulicach Nowogrodzkiej i Św. Barbary, 300 metrów od Pałacu Kultury i Nauki. 29 sierpnia firma Zeitgeist Asset Management zakupiła obiekt od spółki Orange za kwotę 81 mln euro.

To nasz największy zakup i tym samym duży krok milowy w budowie portfolio nieruchomości. Skala transakcji zupełnie zmienia naszą pozycję w Polsce. Tworzymy nową tkankę miasta, w kluczowej jego części. To ogromna odpowiedzialność
powiedział: Peter Noack, CEO firmy Zeitgeist Asset Management

Kompleks Nowogrodzka składa się z sześciu budynków o łącznej powierzchni około 50 000 mkw. znajdujących się na działce o powierzchni 1 ha. Obiekty przejmowane będą w ciągu kilku lat, aby umożliwić spokojną relokację strategicznej infrastruktury Orange.

Warszawski kompleks to niejedyne nieruchomości nabyte od Orange przez Zeitgeist Asset Management. Wcześniej firma nabyła już m.in. historyczny budynek Poczty Głównej przy ul. Wielopole 2 w Krakowie oraz działkę z zabudowaniami przy ul. Cystersów 21, także w Krakowie.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.