Mostostal buduje projekt Mennica Residence II


2017.08.01
Autor: Urbanity.pl
Rozpoczęła się realizacja drugiego etapu apartamentowca Mennica Residence w Warszawie, którego inwestorem jest spółka Mennica Polska. Generalnym wykonawcą inwestycji została firma Mostostal Warszawa.

Mennica Residence II będzie budynkiem mieszkalnym, który powstanie w kwadracie ulic Żelaznej, Grzybowskiej, Waliców i Pereca. Obiekt o powierzchni całkowitej prawie 45 000 metrów kwadratowych i kubaturze wynoszącej około 140 000 m3, będzie miał 13 kondygnacji naziemnych i 3 znajdujące się pod ziemią.

Inwestycja została podzielona na trzy części - część usługową, która zajmie dwie pierwsze kondygnacje, na których znajdzie się 21 lokali usługowych i 5 lokali biurowych. Część mieszkalna to 335 mieszkań na kondygnacjach od 3 do 15. W ofercie znajdą się lokale od jednopokojowych do sześciopokojowych apartamentów. W części podziemnej znajdzie się 3-poziomowy garaż. Na parterze zaplanowano reprezentacyjny hall wejściowy o wysokości dochodzącej do 7 metrów

Na działce, na której powstanie apartamentowiec znajduje się budynek Aurum, który zostanie wyburzony. Elewację biurowca od strony ulicy Waliców stanowi historyczna ściana murowana, która zostanie wkomponowana w projektowane budynki.

Mennica Residence II powstanie w ciągu dwóch lat.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.