Montaż elewacji na wieżowcu Warsaw Spire osiągnął 31 piętro

2015.07.03

Zdemontowany został właśnie neon "Kocham Warszawę", jaki przez kilka miesięcy był zamontowany na powstającym 220-metrowym wieżowcu Warsaw Spire. Montaż szklanej elewacji na budynku A sięgnął już właśnie 31 piętra. Inwestorem jest firma Ghelamco Poland.

Jak podają przedstawiciele inwestora, świetlny napis tak spodobał się warszawiakom, że pomimo jego demontażu wróci niedługo na Plac Europejski, ale już w nowej formie.

Cały czas trwa natomiast montaż szklanej elewacji na budynku A kompleksu Warsaw Spire. Obecnie tempo prac w tej fazie projektu wynosi jedno piętro na tydzień. Wykonawca montuje już elementy elewacji na 31. piętrze, a konstrukcja wystających poza obrys konstrukcji, stalowych "skrzydełek" 40. piętra. Zakończenie montażu zaplanowano na koniec listopada.

Równolegle z montażem podkonstrukcji i wieszaniem szklanych paneli, trwają zaawansowane prace wykończeniowe, instalacyjne wraz z aranżacją przestrzeni na placu Europejskim.

Warszawski wieżowiec, wysokość 180 metrów osiągnął w kwietniu bieżącego roku. Wtedy ukończona została konstrukcja żelbetowa, która zamknęła strop na ostatnim, 49. piętrze obiektu. W tym tygodniu miało miejsce również zamontowanie ponad 15-metrowych stalowych iglic, które docelowo będą miały 40 metrów i ważyć ponad 9 ton każda.

Ostateczną wysokość 220 metrów, wieżowiec osiągnie jesienią tego roku.

Neon "Kocham Warszawę" znika tylko na chwilę

Wysoki na 10 i długi na 25 metrów neon z napisem "Kocham Warszawę", który zamontowany był na wysokości 140 metrów, rozświetlał budynek od grudnia 2014 roku. Niestety napis został zdemontowany z powodu montażu szklanych paneli elewacji. Wiadomo już, że neon powróci na plac Europejski, ale już w nowej odsłonie.

Kompleks Warsaw Spire dysponował będzie powierzchnią całkowitą wynoszącą 100 tys. mkw., z czego 60 tys. mkw., mieścić się będzie 49-kondygnacyjnym budynku A inwestycji. Po bokach wieżowca znajdują się dwa 16-kondygnacyjne biurowce o powierzchni około 20 tys. mkw.

Obecnie poziom komercjalizacji warszawskiego kompleksu wynosi prawie 60 procent. Atrakcją i wizytówką kompleksu będzie pierwszy ogólnodostępny plac miejski zrealizowany przez prywatnego inwestora.

Całość zostanie zakończona do kwietnia przyszłego roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.