Modernizacja torów przy Dworcu Gdańskim nabiera tempa
Warszawa zyskuje kolejne zielone torowisko - na ul. Słomińskiego trwa intensywna modernizacja trasy tramwajowej. Stare tory i sieć trakcyjną zastępuje nowoczesna infrastruktura, a pasażerowie już jesienią pojadą przez tę część miasta w komfortowych warunkach.
Na ulicy Słomińskiego w Warszawie rozpoczęła się modernizacja trasy tramwajowej. Plac budowy został przekazany wykonawcy 29 czerwca, a prace rozpoczęto od demontażu starego torowiska oraz elementów sieci trakcyjnej. Inwestycja jest realizowana w szybkim tempie, ponieważ już na przełomie września mieszkańcy stolicy mają ponownie korzystać z tramwajów kursujących po nowej infrastrukturze.
Jednym z najważniejszych elementów przedsięwzięcia jest wymiana torowiska. W wielu fragmentach zastosowana zostanie konstrukcja bezpodsypkowa, która zostanie obsadzona rozchodnikiem. Zielona nawierzchnia poprawi estetykę ulicy i ograniczy nagrzewanie się przestrzeni.
Modernizacja obejmuje również przebudowę infrastruktury technicznej. Na trasie ustawiane są nowe słupy trakcyjne oraz prowadzony jest montaż sieci. Dodatkowo realizowane są prace związane z odwodnieniem torów, co pozwoli zwiększyć trwałość nawierzchni i ograniczyć ryzyko uszkodzeń w przyszłości.
W ramach zadania zmienia się także organizacja komunikacji pasażerskiej. Przystanek Baseny Inflancka zostanie przesunięty w inne miejsce, aby ułatwić podróżnym przesiadki. Modernizowane są również przystanki zlokalizowane przy Dworcu Gdańskim, dzięki czemu mają stać się bardziej funkcjonalne i dostosowane do współczesnych standardów.
Zakończenie prac przewidziano na koniec września. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Strabag.
Na ulicy Słomińskiego w Warszawie rozpoczęła się modernizacja trasy tramwajowej. Plac budowy został przekazany wykonawcy 29 czerwca, a prace rozpoczęto od demontażu starego torowiska oraz elementów sieci trakcyjnej. Inwestycja jest realizowana w szybkim tempie, ponieważ już na przełomie września mieszkańcy stolicy mają ponownie korzystać z tramwajów kursujących po nowej infrastrukturze.
Modernizacja obejmuje również przebudowę infrastruktury technicznej. Na trasie ustawiane są nowe słupy trakcyjne oraz prowadzony jest montaż sieci. Dodatkowo realizowane są prace związane z odwodnieniem torów, co pozwoli zwiększyć trwałość nawierzchni i ograniczyć ryzyko uszkodzeń w przyszłości.
Zakończenie prac przewidziano na koniec września. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Strabag.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-23 06:04:54
Nowoczesna scena, zaawansowana technologia i ogromna skala. Tak powstaje nowa siedziba TR Warszawa
-
2026-06-23 15:00:26
Ważna decyzja dla Księżego Młyna. Radni zdecydują o dużej inwestycji
-
2026-06-23 11:33:10
Echo Investment z finansowaniem inwestycji na blisko 3-hektarowym terenie w centrum Krakowa
-
2026-06-23 10:36:19
Nowa inwestycja PRS w Krakowie. Powstanie 345 nowych mieszkań
-
2026-06-23 09:25:08
W Warszawie zaczyna brakować biur. Firmy walczą o najlepsze adresy
-
2026-06-23 07:25:00
Rusza budowa nowego parku logistycznego na Podkarpaciu. Jeden z większych projektów w tej części Polski
-
2026-06-22 12:23:31
Nowy gmach Uniwersytetu Warszawskiego na Powiślu coraz bliżej. Inwestycja za ćwierć miliarda złotych
-
2026-06-22 12:08:14
Fundamenty pod terminal pasażerski powstaną za 146 mln zł. Podpisano umowę z wykonawcą
-
2026-06-22 11:20:15
Ruszyła budowa blisko 30-metrowego budynku w Nowym Centrum Łodzi
-
2026-06-22 10:43:54
Globalny lider chemiczny z Niemiec otworzy w Łodzi swoje Centrum Usług Wspólnych dla regionu EMEA