Kolejny peron na stacji Warszawa Zachodnia prawie gotowy


2022.02.15
Autor: Urbanity.pl
Wkrótce podróżni korzystający z dworca Warszawa Zachodnia będą mogli korzystać z nowego peronu. Gotowe są już perony nr 6 i 7.

Peron nr 8 na stacji Warszawa Zachodnia ma już zasadniczą konstrukcję, a wykonawca układa już nawierzchnię, montuje ławki, gabloty i tablice informacyjne. Udogodnieniem dla podróżnych będą osłonięte poczekalnie. Wkrótce nowy peron zostanie oddany do użytku.

W sąsiedztwie peronu nr 8 budowane są tory i sieć trakcyjna. Zamontowano 43 rozjazdy. Ruszyły także roboty przy połączeniu linii obwodowej z linią radomską, a ciężki sprzęt demontuje zbędne obiekty nad torami w kierunku stacji Warszawy Włochy. Przygotowana będzie nowa konstrukcja, która umożliwi bezkolizyjny przejazd pociągów.

Widoczny postęp prac można zauważyć również przy budowie przejścia podziemnego, gdzie ekipy pracują na dwóch kondygnacjach: dla pieszych i tramwajowej. Trasa piesza będzie miała około 700 metrów długości i 60 metrów szerokości i połączy perony 1-8 z peronem nr 9 na linii obwodowej. Powstanie także przestrzeń przeznaczona pod działalność lokali użytkowych.

Nowy dworzec Warszawa Zachodnia to inwestycja o wartości około 2 mld zł netto, która realizowana jest przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Obiekt zapewnić ma podróżnym komfortowy dostęp do pociągów. Wszystkie perony na dworcu będą zadaszone, pojawią się ruchome schody, windy czy szerokie przejścia ułatwiające dostęp do pociągów. Inwestycja sprawi ponadto, że łatwiejsze będzie łączenie podróży koleją z komunikacją miejską.

Oddanie do użytku całego dworca Warszawa Zachodnia zaplanowano na 2023 rok.

Komentarze


 • TP
  Gość
  2022-02-16 16:23:06
  Jak można mówić, że perony 6 i 7 są gotowe jak nie ma min. wyświetlaczy, nagłośnienie tylko na części peronów (bardzo ciche) nie mówiąc o windach itd.

 • adadaaa
  Gość
  2022-02-22 15:08:40
  dokąd chcesz mieć windy jak tunel jest jeszcze w budowie

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.