Jeszcze więcej zieleni na placu Bankowym. Rusza kolejny etap prac
Zmiany na placu Bankowym w Warszawie wchodzą w kolejny etap prac. Inwestycja sprawi, że miejsce to stanie się przyjazną przestrzenią dla wszystkich mieszkańców i turystów.
Trwa "rozbetonowanie" warszawskiego placu Bankowego, który staje się zielona i przyjazną dla mieszkańców przestrzenią. Asfaltową, 150-metrową wyspę dzielącą kilka pasów ruchu zastąpi blisko 500 metrów kwadratowych nowej zieleni, w tym drzew. Chodzi o odcinek od al. „Solidarności” w stronę centrum.
Inwestycja weszła już w kolejny etap prac. We wtorek, 23 lipca, rozpoczęto skuwanie zbędnego asfaltu z wyspy dzielącej pasy jezdni. Ta część prac prowadzona jest od skrzyżowania z al. „Solidarności” do przejścia dla pieszych – za zatoką dla autobusów. Do końca zbliżającego się weekendu wykonawca inwestycji zamontuje granitowe krawężniki, które wydzielą przestrzeń dla nowej zieleni, głównie drzew. Nasadzenia ze względów pogodowych odbywały się będą jesienią br.
Wcześniejszy etap zmian (marzec 2024r roku) betonowo-asfaltowego placu Bankowego polegał na obsadzeniu drzewami i krzewami narożnika przy ul. Elektoralnej. Z kolei w 2023 roku na placu pojawiło się 20 nowych, okazałych drzew – dębów i platanów.
Trwa "rozbetonowanie" warszawskiego placu Bankowego, który staje się zielona i przyjazną dla mieszkańców przestrzenią. Asfaltową, 150-metrową wyspę dzielącą kilka pasów ruchu zastąpi blisko 500 metrów kwadratowych nowej zieleni, w tym drzew. Chodzi o odcinek od al. „Solidarności” w stronę centrum.
Inwestycja weszła już w kolejny etap prac. We wtorek, 23 lipca, rozpoczęto skuwanie zbędnego asfaltu z wyspy dzielącej pasy jezdni. Ta część prac prowadzona jest od skrzyżowania z al. „Solidarności” do przejścia dla pieszych – za zatoką dla autobusów. Do końca zbliżającego się weekendu wykonawca inwestycji zamontuje granitowe krawężniki, które wydzielą przestrzeń dla nowej zieleni, głównie drzew. Nasadzenia ze względów pogodowych odbywały się będą jesienią br.
Wcześniejszy etap zmian (marzec 2024r roku) betonowo-asfaltowego placu Bankowego polegał na obsadzeniu drzewami i krzewami narożnika przy ul. Elektoralnej. Z kolei w 2023 roku na placu pojawiło się 20 nowych, okazałych drzew – dębów i platanów.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-24 12:10:20
Historyczna perła Łodzi ponownie zachwyca swoim wyglądem. Ikoniczna kamienica przy Piotrkowskiej
-
2026-06-24 13:08:08
Historyczny młyn w Gdańsku zyskał nowe życie jako kompleks mieszkaniowy
-
2026-06-24 12:00:51
Ponad 3,5 kilometra nowego torowiska powstanie w Bydgoszczy
-
2026-06-24 11:45:10
Warszawskie Włochy z kameralnym projektem mieszkaniowym. Rusza sprzedaż mieszkań
-
2026-06-24 05:48:22
Krakowski hub brytyjskiej spółki technologicznej zwiększy zatrudnienie do 500 osób
-
2026-06-23 15:00:26
Ważna decyzja dla Księżego Młyna. Radni zdecydują o dużej inwestycji
-
2026-06-23 11:33:10
Echo Investment z finansowaniem inwestycji na blisko 3-hektarowym terenie w centrum Krakowa
-
2026-06-23 10:36:19
Nowa inwestycja PRS w Krakowie. Powstanie 345 nowych mieszkań
-
2026-06-23 09:25:08
W Warszawie zaczyna brakować biur. Firmy walczą o najlepsze adresy
-
2026-06-23 07:25:00
Rusza budowa nowego parku logistycznego na Podkarpaciu. Jeden z większych projektów w tej części Polski