Hines sprzedaje biurowiec Proximo I

2017.08.10

Hines za 116,6 mln euro sprzedał biurowiec Proximo I w Warszawie, największemu czeskiemu otwartemu funduszowi nieruchomości REICO. Portfolio nabywcy liczy dwanaście budynków, w tym sześć w Pradze, trzy w Bratysławie, oraz po jednej nieruchomości zlokalizowanej w Warszawie, Brnie oraz w Czeskich Budziejowicach.

Biurowiec Proximo I zlokalizowany jest przy stacji metra Rondo Daszyńskiego i oferuje łącznie 28 400 metrów kwadratowych powierzchni najmu na dwunastu piętrach. Na parterze znajdują się lokale handlowo-usługowe o powierzchni około 2 000 mkw. Budynek został otwarty w czerwcu 2016 roku.

Nowym właścicielem warszawskiego biurowca jest REICO - zarządcy największego i najstarszego czeskiego otwartego funduszu nieruchomościowego.

Poziom komercjalizacji biurowca wynosi obecnie ponad 95 proc. Największym najemcą Proximo I jest amerykańska firma Stanley Black & Decker. Wśród pozostałych firm znajduje się Grupa Pracuj, Takeda, Manpower, Six oraz Hines Polska.

Biurowiec zaprojektowany został przez brytyjskie biuro Rolfe Judd. Budynek otrzymał certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie Excellent.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.