Gotowy pierwszy biurowiec flagowej inwestycji Yareal w Warszawie

2020.11.16

Bank BNP Paribas może się już wprowadzić do swojej nowej siedziby, która mieści się w ukończonym właśnie biurowcu LIXA w Warszawie.

Na rogu ulic Kasprzaka i Karolkowej w Warszawie oddany został nowoczesny biurowiec klasy A, którego inwestorem jest firma Yareal. W listopadzie do LIXA wprowadzi się największy najemca - Bank BNP Paribas, który zajmie 22 000 mkw.

Inwestycja LIXA to flagowy projekt firmy Yareal, który docelowo zaoferuje około 75 000 mkw. powierzchni biurowo-usługowe oraz 5 500 mkw. zieleni na tarasach i ogólnodostępnych dziedzińcach. W pierwszym etapie oddanych zostało 28 000 mkw. powierzchni do wynajęcia.

Do drugiego biurowca, wynajętego w ponad 70 proc, wprowadzą się wkrótce kolejni najemcy - m.in. firma Solenis oraz sam deweloper, którego siedziba zostanie przeniesiona do LIXA w przyszłym roku. W 2022 roku oddane zostaną kolejne powierzchnie, w sumie 20 000 mkw.

Cała przestrzeń pomiędzy biurowcami zostanie zagospodarowana pod duży, zielony dziedziniec, który łącznie z tarasami zapewni docelowo ponad 3 200 mkw. zieleni. Gotowa jest już m.in. fontanna z dyszami, a niebawem zasadzone zostaną drzewa.

LIXA to także pieszy pasaż o długości około 150 metrów, który stanowił będzie deptak z punktami usługowymi, kawiarniami i restauracjami. Po drugiej stronie pasażu znajdą się dwa biurowce z zielonymi tarasami oraz kolejny ogólnodostępny ogród.

Trwają już prace projektowe nad ostatnimi biurowcami inwestycji LIXA. Docelowo kompleks składał się będzie z pięciu budynków o wysokości 4-6 pięter. Łącznie to 75 000 mkw. powierzchni najmu, która gotowa będzie w 2024 roku. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia HRA.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.