Globalne centrum Standard Chartered w The Warsaw Hub

2018.09.05

Kompleks The Warsaw Hub w Warszawie stanie się globalnym centrum usług biznesowych brytyjskiego banku Standard Chartered. Umowę zawarto na 10 lat, a w transakcji pośredniczyła firma doradcza CBRE.

Międzynarodowa instytucja bankowa Standard Chartered otworzy swoje globalne centrum usług biznesowych we flagowej inwestycji Ghelamco Poland - The Warsaw Hub. Jeden z wiodących międzynarodowych banków planuje zatrudnić 750 pracowników.

Brytyjski bank wynajął 3 600 metrów kwadratowych powierzchni biurowej, na której znajdzie się globalne centrum usług biznesowych, spółki Standard Chartered Global Business Services. Oznacza to, że stolica Polski dołączy do grona czterech innych centrów usług tej instytucji, które mieszczą się już w Chinach, Malezji i Indiach.

Jesteśmy przekonani, że jako pierwszy najemca biurowy tak nowoczesnego i innowacyjnego budynku będziemy atrakcyjnie zlokalizowanym pracodawcą, co pomoże nam przyciągnąć utalentowanych kandydatów, których poszukujemy. Cieszymy się, że podpisaliśmy długoterminową umowę najmu w Warszawie dla naszego nowo utworzonego biura w Polsce. Z niecierpliwością oczekujemy na ukończenie budowy The Warsaw HUB, który doskonale wpisuje się w imponującą panoramę Warszawy – powiedziała Rowena Everson, CEO, Standard Chartered Global Business Services.

Globalne centrum usług banku rozpoczęło działalność operacyjną we wrześniu 2018 roku, a jego tymczasowa siedziba znajduje się w budynku biurowym przy ulicy Towarowej 25a w Warszawie.

Do tej pory otworzenie w The Warsaw Hub swoich biur, hoteli bądź placówek zapowiedziały takie firmy i marki jak InterContinental Hotels Group, Zdrofit czy Olimp.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o The Warsaw Hub, Ghelamco Poland, CBRE Property Management Poland

Komentarze


 • Qwertyk
  Gość
  2018-09-05 14:50:16
  750 pracowników i tylko 3600m2, 4.8m2 na osobę?! Nagormadzenie pracowników, jak w call center a nie w biurze. Współczuje. Przynajmniej na jednego pracownika 10m2 czyli powinni byli wynająć 7500m2 lub wiecej.

 • Marcin
  Gość
  2019-04-10 14:49:20
  A znasz takie pojęcie jak praca zmianowa?

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.