Generation Park w Warszawie z pozwoleniem na I etap

2015.11.18

Firma Skanska Property Poland po otrzymaniu pozwolenia na budowę pierwszego etapu kompleksu biurowego Generation Park w Warszawie, przystąpiła do pierwszych prac przygotowawczych na działce przy rondzie Daszyńskiego.

Jak poinformował przedstawiciel firmy Skanska Property Poland, szwedzki deweloper otrzymał ostateczne pozwolenie na budowę dla biurowca X, któy stanowił będzie pierwszy etap inwestycji Generation Park. Na działce przy rondzie Daszyńskiego trwają już prace przygotowawcze, jednak jak zaznacza inwestor, decyzja biznesowa o rozpoczęciu budowy nie została jeszcze podjęta.

Generation Park będzie warszawskim kompleksem biurowym składającym się z trzech budynków. Najwyższy 140-metrowy obiekt dysponował będzie powierzchnią wynoszącą około 40 tys. mkw. W dwóch mniejszych budynkach zaplanowano po około 20 tys. mkw. powierzchni.

Inwestycja powstanie na działce o powierzchni 13 tys. mkw. w kwartale ulic: Prosta, Towarowa, Łucka i Wronia. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Jems Architekci, a generalnym wykonawcą firma Skanska. Całość powstawać będzie w trzech etapach.

Źródło: Eurobuild CEE

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.