Fińskie osiedle Nordic Mokotów w Warszawie z wiechą

2016.12.08

Na budowie inwestycji Nordic Mokotów odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy, co oznacza, że zakończono prace związane z wykonaniem konstrukcji obiektu. Deweloperem projektu jest firma YIT Development, a generalnym wykonawcą Przedsiębiorstwo Budowlane Unimax.

Prace żelbetowe części naziemnej pierwszego etapu warszawskiego kompleksu mieszkaniowego Nordic Mokotów rozpoczęły się 5 sierpnia 2016 roku. Od tej pory wykorzystano prawie 4 000 m3 betonu i ponad ponad 450 ton stali zbrojeniowej, powstało około 6 tysięcy metrów kwadratowych ścian murowych.

Obecny stan zaawansowania inwestycji wynosi prawie 50 proc. Do końca roku osiągnięty ma zostać stan surowy zamknięty.

W Nordic Mokotów nie zabraknie typowo fińskich akcentów - tarasy i balkony będą drewniane, a w części mieszkań zostanie zainstalowana sauna. Dodatkowo klienci będą mogli zakupić specjalne miejsca postojowe z instalacją do ładowania samochodów z napędem elektrycznym i hybrydowym


- mówi Tomasz Konarski, prezes YIT w Polsce

Nordic Mokotów powstaje u zbiegu al. gen. W. Sikorskiego i ul. Pory w Warszawie. Budowa oraz sprzedaż mieszkań została podzielona na trzy etapy. W pierwszej fazie projektu powstanie 125 mieszkań o powierzchni prawie 7 500 mkw. Docelowo inwestycja składała się będzie z blisko 300 mieszkań o powierzchni 18 000 mkw.

W październiku 2016 roku firma YIT zakupiła kolejny grunt w Warszawie o powierzchni prawie 3 ha. Docelowo w inwestycji ma powstać blisko 400 mieszkań.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • Benq
    Gość
    2016-12-09 22:48:40
    Kolejna enklawa dla bogatych, ech....

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.