Energooszczędne szkło na elewacji kampusu biurowego Forest

2020.09.14

Docelowa wysokość niższego biurowca kompleksu Forest i ponad 10. pieter sąsiedniej wieży - tak obecnie wygląda realizacja warszawskiej inwestycji przy ulicy Burakowskiej na Woli.

Kampus biurowy Forest to obecnie druga największa inwestycja HB Reavis w Warszawie. W szczytowym momencie na placu budowy będzie pracowało nawet 700 pracowników. Inwestor poinformował o osiągnięciu kolejnego kamienia milowego przy realizacji projektu.

Niższy budynek kompleksu Forest osiągnął już swoją docelową wysokość, a konstrukcja sąsiedniej wieży liczy obecnie ponad 10. pięter. Ukończona i praktycznie w całości oszklona została już konstrukcja niższego biurowca, który zlokalizowany jest na działce od strony ulicy Burakowskiej. Budynek ten ma być gotowy na początku przyszłego roku. Z kolei wieża kompleksu Forest zyskuje co siedem dni kolejne piętro.

Wieżowiec znajdujący się w sąsiedztwie Ronda Zgrupowania AK „Radosław” będzie miał wysokość 120 metrów. Ta część kompleksu będzie gotowa wiosną 2021 roku. Za kilkanaście tygodni rozpocznie się montaż jego fasady.

Forest będzie pokryty niezwykle przezroczystym szkłem przeciwsłonecznym. Wysokie od podłogi po sufit okna mają specjalną potrójną powłokę srebra. Projekt architektoniczny powstał w pracowni HRA Architekci.

Warszawski kompleks biurowy na Woli zaoferuje łącznie 78 000 mkw. powierzchni. Forest oferuje największą w Warszawie powierzchnię biurową na jednym piętrze, która wynosi 8 000 mkw. Inwestycja będzie jednym z najbardziej zielonych projektów w kraju, certyfikowana w międzynarodowych systemach BREEAM, BREEAM Communities oraz WELL.

Forest zostanie wybudowany do końca 2021 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.