Deweloper wybuduje układ drogowy za 23 mln zł pod nowe osiedle na Mokotowie


2021.09.06
Autor: Urbanity.pl
Na warszawskim Mokotowie powstać ma nowe osiedle z zabudową jedno- i wielorodzinną, a także z częścią usługową, parkami sąsiedzkimi, kortami tenisowymi czy infrastrukturą dla kierowców, pieszych i rowerzystów. Inwestor szykuje się do złożenia wniosku o pozwolenie na budowę.

Osiedle przy Bernardyńskiej powstać ma na Czerniakowie Południowym w Warszawie i na powierzchni około 6 hektarów wybudowana zostanie zabudowa jedno- i wielorodzinna wraz z infrastrukturą z której korzystać będą wszyscy mieszkańcy: ścieżki pieszo-rowerowe, parki sąsiedzkie, place zabaw, korty tenisowe i siłownie pod chmurką. Inwestorem jest firma Apricot.

Jesienią br., złożony ma zostać wniosek o pozwolenie na budowę I etapu Osiedla przy Bernardyńskiej na Mokotowie. W tej części inwestycji powstać ma zabudowa wielroodzinna na około 140 mieszkań, a także budynki jednorodzinne - około 94 mieszkań.

Docelowo w ramach osiedla powstanie także drugi etap, w którym zaplanowano 180 mieszkań w budynkach wielorodzinnych. Inwestycja zaoferuje także około 800 mkw. powierzchni usługowej w parterach, a aż 60 proc. działki będzie stanowiła powierzchnia biologicznie czynna.

- Niestety, czynnikiem, który obecnie utrudnia zrealizowanie inwestycji jest brak sprawnej współpracy ze strony miejskich jednostek w zakresie sfinalizowania formalności dotyczących budowy nowej infrastruktury. Terminy inwestycji uzależnione są m.in. od przedłużających się uzgodnień z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy oraz Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w zakresie odwodnienia dróg i sieci. Warto podkreślić, że inwestor na własny koszt chce wybudować drogi, sieci oraz wykreować atrakcyjne dla mieszkańców przestrzenie publiczne.– podkreśla Aleksandra Wołodźko, prezes Greenfields, firmy doradczej działającej na zlecenie właścicieli nieruchomości.

Inwestor sfinansuje i wybuduje układ drogowy o wartości ok. 22,3 mln zł, dodatkowo 9 mln zł pochłonie budowa sieci. Drogi, stanowiące kontynuację zjazdu z al. J. Becka, będą miały łączną powierzchnię 18 tys. metrów kw. Dodatkowo, aby chronić Jeziorko Czerniakowskie przed wysuszeniem Apricot jest zobowiązany do wykonania na swoim terenie niecek infiltracyjnych i bioretencyjnych.

Za projekt architektoniczny osiedla odpowiada pracownia Studio 20 z Warszawy. Budowa inwestycji potrwa około 20 miesięcy od rozpoczęcia prac budowlanych.

Inne wiadomości o Osiedle przy Bernardyńskiej, Apricot Capital Group, Studio20, Greenfields

Komentarze


 • Bravo bravo
  Gość
  2021-09-06 09:29:12
  bravo bravo bravissimo za takie projekty powinno dawac Nobla. Zielono,Kameralnie,Nowocześnie.

 • Flood
  Gość
  2021-09-06 18:34:13
  zobaczymy jak będzie replay wysokich stanów Wisły i gdzieś przy Siekierkach woda. pójdzie... Juz kilku mądrych postawiło budynki przy potoku Służewieckim z garażami podziemnymi na dwie kondygnacje w dół.

 • Mate0
  Gość
  2021-09-07 02:57:34
  Nie ma to jak stawiać osiedla na terenach zalewowych. Już w 2010 roku wszyscy chuchali i dmuchali na wal przeciwpowodziowy i modlili się by wytrzymał, bo brakowało mniej niż 1m, żeby się woda przelała. A zagrożenie w końcu się powtórzy...

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.