Centrum Nauki Kopernik czeka wielkie meblowanie

2010.04.07

Budowa kompleksu naukowego nad Wisłą dobiega końca i rozpoczynają się przygotowania do meblowania. Monitory plazmowe, sprzęt do prezentacji multimedialnych, a także kilkaset krzeseł, biurek i szaf - to wszystko planuje już niebawem kupić ratusz dla Centrum Nauki Kopernik.

Na powierzchni ponad 20 tys. metrów kwadratowych zaplanowano nie tylko laboratoria, sale do prezentacji multimedialnych, lecz także przeróżne maszyny i instalacje, za pomocą których goście Centrum Nauki Kopernik będą mogli lepiej poznać prawa nauki.

Kupują meble i wyposażenie

Podczas gdy budowa centrum dobiega końca, Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta ogłosił właśnie przetarg na zakup mebli i sprzętu audiowizualnego do wyposażenia centrum.

- Meble to tylko część niezbędnego wyposażenia. Dopinamy też przygotowanie najważniejszej części centrum, czyli elementów wystawy. Mamy już ponad 80 procent całego wyposażenia, które niebawem zaczniemy ustawiać w budynku – mówi Aneta Prymaka, rzeczniczka CNK.

Rakieta na wodór

O jakie wyposażenie chodzi? - Znajdą się tu m.in. wielka maszyna pełna dźwigni i prostych mechanizmów, za pomocą których goście CNK będą mogli poznać fizykę Newtona. W ramach ekspozycji znajdą się też zawieszony na linie rower, którym zwiedzający będą mogli przejechać się bez ryzyka upadku. W sumie na całą wystawę składa się kilkaset urządzeń.

Została kosmetyka

- Pozostała już głównie kosmetyka. Trwają testy instalacji, montaż drobnych urządzeń, ale prace konstrukcyjne mamy już za sobą - mówi Marek Matwiszyn, kierownik projektu. - W maju rozpoczną się nasadzenia roślin na dachu budynku - dodaje.

Odbiory zaplanowane są na czerwiec. Pierwsi goście w Centrum Nauki Kopernik pojawią się już we wrześniu. Plac budowy można podglądać przez internetową kamerę.
Źródło: TVN Warszawa

Inne wiadomości o Centrum Nauki Kopernik

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.