Cambridge Innovation Center w Varso Place. W wakacje otwarcie filii

2020.03.11

Już w nadchodzące wakacje otwarta zostanie warszawska filia Cambridge Innovation Center, która zorientowana jest na przyciągnięcie talentów z zakresu nowoczesnych technologii z 17 państw CEE.

W stolicy, a dokładnie w powstającym kompleksie Varso Place, otwarte zostanie CIC Warsaw, które będzie jednocześnie jednym z głównych ośrodków stymulujących rozwój przełomowych rozwiązań w regionie. CIC ma wypracowany od ostatnich dwóch dekad model działania, który umożliwi polskim i regionalnym liderom realną ekspansję na rynkach międzynarodowych.

W warszawskim Cambridge Innovation Center powstanie przestrzeń do wspólnej pracy, która zachęcać ma do wymiany pomysłów i wiedzy między przedsiębiorcami. CIC Warsaw pomóc ma polskim firmom w zaistnieniu na światowych rynkach, poprzez otwarcie się na inwestycje typu VC.

W Varso Place powstanie kampus o powierzchni 14 000 mkw., na której pracować będą mogły firmy działające w najważniejszych dziś dla innowacyjności obszarach zrównoważonego rozwoju, transformacji cyfrowej nieruchomości, internetu rzeczy, bezpieczeństwa oraz technologii kosmicznych. Obok hubów CIC tworzy w Warszawie także przestrzeń do prototypowania 3D, strefę pracy wspólnej dla międzynarodowych firm, ekskluzywny klub biznesowy oraz dostępną dla wszystkich powierzchnię innowacji społecznych, tzw. District Hall.

CIC pochodzi z Cambridge, Massachusetts i szybko stało się głównym centrum innowacji w Stanach Zjednoczonych. Firmom, które rozpoczynały swoją działalność z przestrzeni CIC, udało się pozyskać przeszło 8 mld USD kapitału. Centrum ma obecnie ponad 93 000 mkw. powierzchni w siedmiu miastach, a latem, oprócz warszawskiego kampusu, powstanie także ośrodek w Tokyo.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.