Budynek A Warsaw Spire wyższy niż budynki boczne kompleksu

2014.06.11

Dominanta kompleksu budowana jest w tempie jednej kondygnacji na tydzień. Tydzień temu budynek osiągnął wysokość 55 metrów i 16 pięter, zrównując się w ten sposób z sąsiadującymi biurowcami. Jest to 1/3 docelowej wysokości - w sumie wieżowiec ma mieć 49 pięter.

Rosnący gmach kompleksu jest widoczny z coraz odleglejszych części miasta i wkrótce stanie się najwyższym budynkiem w kwadracie ulic Grzybowskiej, Łuckiej, Towarowej i Wroniej.
Równolegle z pracami w budynku głównym trwają roboty w sąsiadujących budynkach kompleksu. Na elewacji budynku B, obecnie odbywa się montowanie oświetlenia typu LED, a wewnątrz instalowane są podwieszane sufity oraz drzwi. W gmachu oznaczonym literą C ukończono montowanie konstrukcji stalowej na dachu, trwa szklenie elewacji. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, do końca tego miesiąca mają być ukończone prace instalacyjne oraz wykończeniowe podziemnej części kompleksu, która ma być oddana do użytku w pierwszej kolejności.

Kompleks Warsaw Spire ma oferować 100 000 m2 powierzchni biurowej z certyfikatem BREEAM. Harmonogram budowy zakłada, że dwa niższe budynki zostaną oddane do użytku jeszcze w tym roku roku, natomiast oddanie części wieżowej planowane jest na 2015 rok. Deweloperem oraz generalnym wykonawcą Warsaw Spire jest firma Ghelamco Poland.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.