Budowa ponad 170-metrowego wieżowca w centrum Warszawy wkracza w kolejny etap


2022.10.26
Autor: Piotr Maślak
Na budowie wieżowca The Bridge realizowanego przez firmę Ghelamco przy placu Europejskim w centrum Warszawy trwa realizacja konstrukcji części podziemnej. Biurowiec, który osiągnie wysokość 174 metrów będzie gotowy w I kwartale 2025 roku. Zobacz najnowsze zdjęcia z realizacji projektu.

Wieżowiec The Bridge przy placu Europejskim został zaprojektowany przez uznaną holenderską pracownię architektoniczną UNStudio, w którym zastosowane zostaną najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i proekologiczne. Inwestorem biurowca jest firma Ghelamco, która poinformowała o obecnym stanie budowy wysokościowca.

Realizacja inwestycji w centrum Warszawy weszła w nowy etap. Wykonawca ukończył już płytę fundamentową pod wieżą i częścią garażową biurowca. Rozpoczęto rozpoczęto konstrukcję elementów trzonu wieżowca. Specjaliści z Ghelamco prace wykonują metodą podstropową. Technika ta jest jedną z bardziej skomplikowanych, ale też najbezpieczniejszych. Wykonywane i podkopywane są górne stropy, następnie niższe, aż do płyty fundamentowej wieżowca.

Budujemy najbardziej zaawansowany technologicznie i ekologiczny wieżowiec w Polsce. Potwierdzeniem tego już teraz są otrzymane w czerwcu prestiżowe certyfikaty SmartScore i WiredScore, które zdobyliśmy jako pierwsi w Europie Środkowo-Wschodniej, uzyskując najwyższą możliwą punktację. Nasz projekt połączy przyszłość z przeszłością, oferując najemcom niepowtarzalny klimat i jednocześnie najnowocześniejsze rozwiązania, jakie mogą być dostępne w biurowcu
powiedział: Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland

The Bridge, który w swoim najwyższym punkcie będzie miał 174 metry wysokości, połączony zostanie z dawną siedzibą wydawnictwa Bellona. Biurowiec oferuje 47 000 mkw. powierzchni biurowej do wynajęcia w standardzie klasy A na 40 piętrach. Wieżowiec będzie posiadał parking samochodowy na około 280 stanowisk, w tym z ładowarkami do samochodów elektrycznych, a także specjalny parking dla elektrycznych jednośladów – rowerów i hulajnóg – z 31 punktami do ładowania. Ponadto zaplanowano prawie 150 miejsc na rowery oraz szatnie z natryskami. Atrakcją biurowca będzie niewątpliwie taras do wyłącznego użytku najemcy zlokalizowany na 40 piętrze wieżowca.

Budowa The Bridge ma się zakończyć w I kwartale 2025 roku.

W przyszłości od strony ulicy Grzybowskiej, w miejscu gdzie dotychczas znajdował się parking, powstanie park kieszonkowy. W ten sposób wejście do The Bridge prowadzić będzie przez zielony skwer, a sam plac Europejski zbliży się do ulicy Towarowej i Grzybowskiej, skąd przez lobby wieżowca będzie można przedostać się na jego główną część.

Komentarze


 • Światowiec
  Gość
  2022-10-27 10:44:56
  Do wieżowców budynki zaliczane są dopiero od ponad 250 metrów . Budynki mieszkalne w wielu państwach mają ok 200 metrów !

 • Gość
  Gość
  2022-10-27 17:45:31
  To w takim razie będzie to biurowa kamienica. O Jezu, co teraz będzie?

 • Paweł
  Gość
  2023-03-08 13:31:02
  A miejsce,czyli noclegownia dla ludzi bezdomnych? Gdzie mogliby zjeść ciepły posiłek i napić się herbaty? Tego nie przewiduje centrum Warszawy?tylko samych ludzi z grubym portfelem

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.