Biurowce rosną jak grzyby po deszczu

2008.02.25

Warszawski rynek powierzchni biurowych stale się rozrasta. Inwestorzy nie narzekają na brak najemców i coraz częściej decydują się na budowę kompleksów składających się z kilku obiektów - informuje Dziennik Polska

Belgijska firma Ghelamco rozbudowuje zespoły biurowców na Służewcu Przemysłowym. Trinity Park przy ulicy Domaniewskiej powiększy się w tym roku o kolejny, trzeci już biurowiec.

Budynek na planie litery C zaprojektowała belgijska pracownia architektoniczna Jaspers & Eyers Partners. Po wybudowaniu biurowca Trinity III powierzchnia całego kompleksu powiększy się blisko dwukrotnie, do 72 tys. mkw.

W tej samej okolicy, przy ul. Marynarskiej, Ghelamco stawia olbrzymi biurowiec Mokotów Business Park. Głównym najemcą będzie firma Netia. Za rozbudową dzielnicy nie nadąża niestety infrastruktura.

Z kolei firma Globe Trade Center inwestuje na Okęciu. Przy ul. 17 stycznia, pomiędzy siedzibami LOT-u i Polskich Portów Lotniczych, stanie sześć siedmiokondygnacyjnych budynków o łącznej powierzchni 55 tys. mkw. Zaprojektowali je architekci z pracowni Stefana Kuryłowicza. Część biurowców stanie na skraju stawu, a z okien kompleksu będzie można podziwiać startujące z Okęcia samoloty.Pierwszy biurowiec o nazwie Nothus będzie gotowy w przy-szłym miesiącu.

Źródło: Dziennik Polska

Inne wiadomości o Signum Work Station, Innova Work Station i Signum Work Station, Aeropark Business Center, Ghelamco Poland

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.