Belgowie ruszają z inwestycją na Pradze Północ


2023.06.07
Autor: Bartosz Motorek
Wyłoniony został generalny wykonawca inwestycji mieszkaniowej, która powstanie na działce przy ulicy Kotsisa 2/4 na warszawskiej Pradze Północ. Deweloperem jest belgijska firma, która w przygotowaniu ma kolejnych 8 projektów na posiadanych działkach w stolicy.

Firma Łucz – Bud Sp. z o.o. została wybrana na generalnego wykonawcę inwestycji mieszkaniowej przy ulicy Kotsisa 2/4 na Pradze Północ. W ramach projektu belgijskiego dewelopera powstanie 7-piętrowy budynek wielorodzinny, w którym znajdą się 143 mieszkania i lokale usługowe w parterze. Pod obiektem zaplanowano jednopoziomowy garaż samochodowy.

Jeszcze w czerwcu rozpocznie się budowa inwestycji przy ulicy Kotsisa 2/4 na skrzyżowaniu z ulicą Jagiellońską na Żeraniu. Projekt zakłada budowę obiektu z mieszkaniami o metrażach od 33 do 80 metrów kwadratowych, które wyposażone zostaną w balkony, loggie lub ogródki, w rozkładach od 2 do 4 pokoi. Parter zagospodarowany zostanie pod działalność handlowo-usługową. Miejsca parkingowe znajdą się w podziemnej hali garażowej.

GH Development, który swoją działalność w Polsce rozpoczął w 2018 roku, ma w przygotowaniu kolejnych 8 projektów na posiadanych działkach w stolicy. Firma ma plany związane z innymi rynkami nieruchomości w Polsce i obecnie powadzi w tym celu przygotowania we Wrocławiu.

Komentarze


 • Deweloper na swoim
  Gość
  2023-06-08 19:20:35
  Szaleństwo. Wszędzie w Warszawie pełno pustych mieszkań (oficjalnie nawet 1/5), a ci dalej chcą budować. Kosztem dotychczasowych mieszkańców, psując im warunki wypoczynku. I nie do mieszkania budują te bloki, tylko żeby było w co inwestować kapitał. Władze dosypią zaś deweloperom pieniędzy z budżetu, twierdząc, że to dla polskich rodzin. Robi się jak w Kalifornii, która się wyludnia, a buduje się wciąż nowe bloki i bezdomni koczują w namiotach na chodnikach przed pustymi domami...

 • Gość
  Gość
  2023-06-14 09:07:14
  Z tego co wiadomo to Most Krasińskiego jednak ma powstać do 2050 r. czy ten blok będzie stał tuż przy tej trasie ? niech mnie ktoś poprawi jak się mylę.

 • Dawng
  Gość
  2023-06-14 15:11:29
  @Gość - Wszystko na to wygląda. Większe powątpiewania mam w fakt, że Most Krasińskiego kiedykolwiek powstanie.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.