Amerykanie w Warszawie będą wspierać współpracę pomiędzy polskimi i ukraińskimi firmami z sektora obronnego


2022.11.16
Autor: Piotr Maślak
Dwie amerykańskie firmy zajmujące się odpowiednio oprogramowaniem oraz doradztwem dla sektora wojskowego otworzą w Warszawie swoje pierwsze biuro. Programiści i eksperci ds. dronów będą wspierać współpracę pomiędzy amerykańskimi, polskimi i ukraińskimi firmami z sektora obronnego. Biuro mieściło się będzie w Domu Dochodowym przy stołecznym Placu Trzech Krzyży.

Chenope oraz Looking Glass Global Services (LGGS) to dwie nowe firmy, które wynajęły biuro w Domu Dochodowym przy Placu Trzech Krzyży. LGGS z siedzibą w Reston w stanie Wirginia (USA) jest międzynarodową firmą doradczą do spraw dronów. Amerykanie zajmują się oprogramowaniem oraz doradztwem dla sektora wojskowego.

Chenope ma swoją główną siedzibę w Kalifornii i zajmuje się opracowywaniem systemów do konstruowania złożonych modeli matematycznych, często wykorzystywanych w obszarach wojskowości i wywiadu. Zakres aplikacji obejmuje integrację danych z różnych czujników i systemów (sensor fusion) po wykrywanie zaawansowanych kampanii dezinformacyjnych.

Pierwsze biuro spółek w Warszawie ma łączną powierzchnię 150 mkw. W transakcji doradzała firma CBRE.

Otwieramy biuro w Warszawie, aby wspierać współpracę pomiędzy amerykańskimi, polskimi i ukraińskimi firmami z sektora obronnego, zwłaszcza zajmującymi się dronami i zaawansowanym oprogramowaniem, w tym sztuczną inteligencją. CBRE wspaniale wywiązało się ze swojego zadania znajdując nam perfekcyjną przestrzeń biurową. Będziemy ją dzielić z LGGS, naszą partnerską firmą doradczą do spraw dronów, prowadzoną przez Bernarda Hudsona, byłego szefa CIA ds. walki z terroryzmem. LGGS skupia sprawdzonych w boju ekspertów z najbardziej zaawansowanych programów bezzałogowych na świecie – mówi Elizabeth Charnock, prezes zarządu Chenope sp. z o.o.

Dom Dochodowy to kompleks biurowy, który powstał w połączenia trzech zabytkowych kamienic. Obiekt biurowo-handlowy z siedzibą wielu znamienitych instytucji oraz sklepów najlepszych marek, oferuje łącznie około 3 500 mkw. przestrzeni biurowej do pracy, uzupełnionej o około 1 600 mkw. powierzchni pod handel i usługi. Elewacje zachowały elementy wystroju historycznego, a zabytkowe wnętrza zostały odtworzone zgodnie z wymogami konserwatorskimi.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.