A jednak! Solpol zniknie z mapy Wrocławia


2022.03.22
Autor: Urbanity.pl
Protesty miejskich aktywistów nie przyniosły jednak zmiany decyzji właściciela słynnego budynku Solpol w obrębie Starego Miasta we Wrocławiu.

Pojawiło się ogrodzenie i rusztowania wokół domu towarowego Solpol, który stał się symbolem lat 90 w Polsce. Budynek przy ulicy Świdnickiej 21/23 w ścisłym centrum Wrocławia zostanie wyburzony. Pojawiła się już tablica budowy, z której wynika, że do końca lipca kontrowersyjny obiekt zniknie z mapy Wrocławia.

Pomimo, że od lat trwała dyskusja dotycząca dalszych losów domu towarowego na Starym Mieście, to mało kto przypuszczał, że dojdzie wreszcie do rozbiórki budynku. Wszystko na to wskazuje, że nic już nie powstrzyma właściciela Solpolu przed jego wyburzeniem.

Prace rozbiórkowe na zlecenie spółki Polsat Nieruchomości przeprowadzi firma Tree Capital. Prace potrwają do 31 lipca br.

Jeszcze w styczniu portal Wyborcza.pl podał, że w miejsce wyburzonego Solpolu powstać miałby jeden budynek, który swoją architekturą nawiązywać ma do przedwojennej zabudowy tego miejsca. Na działce przy Świdnickiej wybudowany miałby zostać nowoczesny, 4-gwiazdkowy hotel, który w parterze oferowałby dodatkowo butiki.

Przypomnijmy, że kontrowersyjny budynek Solpolu powstał w latach 1992–1993 i był pierwszym domem towarowym wybudowanym w stolicy Dolnego Śląska po upadku PRL-u.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.