Solpol we Wrocławiu do rozbiórki? Wydana została decyzja

2021.08.03

Właściciel postmodernistycznego budynku Solpolu, zlokalizowanego na Starym Mieście we Wrocławiu, uzyskał właśnie decyzję dotyczącą jego rozbiórki.

Solpol to obecnie jeden z bardziej kontrowersyjnych budynków mieszczących się w ścisłym centrum Wrocławia. Zlokalizowany przy ulicy Świdnickiej 21-23 był pierwszym domem towarowym wybudowanym w stolicy Dolnego Śląska po upadku PRL-u.

Właścicielem obiektu jest spółka Polsat Nieruchomości, która wystąpiła do Urzędu Miejskiego we Wrocławiu z wnioskiem o pozwolenie na jego wyburzenie. 30 lipca br., wydana została pozytywna decyzja, co sprawia, że inwestor może przystąpić do rozbiórki Solpolu.

Budynek na Starym Mieście został zaprojektowany przez Wojciecha Jarząbka, a jego budowa zakończyła się pod koniec 1993 roku. Solpol od początku budził wiele kontrowersji pomiędzy zwolennikami jego architektury, a przeciwnikami takiego stylu w prestiżowej części miasta.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • przemek
  Gość
  2021-08-03 19:19:51
  Budynek bardzo brzydki. Dobrze że jego los tak się kończy.

 • Andyww
  Gość
  2021-08-03 23:18:56
  Na pewno w tym miejscu postawiono coś bardzo pięknego... I bardzo dobrze

 • Ad77
  Użytkownik
  2021-08-05 13:22:25
  Niech pokażą zwolennikom i przeciwnikom projekt nowego w tym miejscu, we Wrocławiu stoją nie takie budynki, a Solpol moim zdaniem nie jest jakoś bardzo odpychający. Ot kwadraciak beżowo różowy .Najlepiej zbudować budynek w stylu art noveau jak hotel Monopol i wszyscy będą zachwyceni. No ale tak się nie buduje nikomu do głowy nie przychodzi, może za trudne

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.