162 mln euro na projekt Forest w Warszawie. Druga największa inwestycja HB Reavis w Polsce

2020.02.25

Na pograniczu Woli, Śródmieścia i Żoliborza, przy Rondzie Zgrupowania AK "Radosław" powstaje ogromny kompleks biurowy Forest. HB Reavis zapewniło już finansowanie dla tego przedsięwzięcia.

Kampus biurowy Forest jest obecnie jednym z największych projektów biurowych powstających w Europie, a także druga, po wieżowcach Varso Place, największa inwestycja HB Reavis w Polsce. Inwestor otrzymał właśnie kredyt w wysokości 162 mln euro na sfinansowanie tego projektu. Kredytu udzieliło konsorcjum czterech banków – Santander Bank Polska, Bank Pekao S.A., PKO Bank Polski S.A. oraz BNP Paribas Bank Polska S.A. W procesie negocjacji warunków udzielenia finansowania doradzały kancelarie Dentons (dla HB Reavis) oraz DLA Piper (na rzecz banków).

Warszawski Forest przy Rondzie Zgrupowania AK "Radosław" zaoferuje łącznie 78 000 mkw. powierzchni biurowej, ogólnodostępne partery z gastronomią i usługami oraz zielone patio dla pracowników biur i sąsiadów.

Pierwsze prace budowlane na działce przy ulicy Burakowskiej 14 na Woli rozpoczęły się w czerwcu 2019 roku. W ramach inwestycji powstanie m.in. największa w stolicy przestrzeń biurowa na jednym piętrze - wyniesie ona prawie 8 000 mkw. W parterach budynków znajdą się restauracje i kawiarnie, natomiast pomiędzy biurowcami zaplanowano przechodni plac i tereny zielone.

Forest to inwestycja realizowana etapowo. W pierwszej kolejności powstaną budynki od strony ulicy Burakowskiej. Obecnie trwa realizacja nadziemnych kondygnacji tych obiektów. Z kolei 120-metrowy wieżowiec, który położony będzie Ronda Zgrupowania AK „Radosław”, zostanie oddany do użytku wraz z końcem przyszłego roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.