Rusza budowa aquaparku w Płocku. Jeden z największych kontraktów w historii płockiego samorządu

2021.04.30

Podpisana została umowa pomiędzy spółką Warbud a Gminą Miasta Płock na budowę Centrum Sportowo-Rekreacyjnego.

Aquapark w Płocku powstanie na działce przy ulicy Miodowej, w miejscu po dawnej szkole podstawowej nr 17. Nowe Centrum Sportowo-Rekreacyjne będzie miało powierzchnię około 10 000 metrów kwadratowych i składało się będzie z dwóch części - wewnętrznej i zewnętrznej. Generalnym wykonawcą inwestycji została spółka Warbud.

Inwestycja realizowana będzie w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, a wykonawca, który podpisał umowę o wartości 206 mln zł., ma 33 miesiące na zrealizowanie zadania.

Płocki aquapark oferował będzie część wewnętrzną ze strefą basenową, w tym z basenem sportowym, zjeżdżalniami, placem zabaw i dodatkową strefą spa & wellness. Kompleks uzupełniony zostanie o część zewnętrzną z placem wodnym i zielonymi terenami. Nad bryłą 2-kondygnacyjnego Centrum Sportowo-Rekreacyjnego górowała będzie 24-metrowa wieża. Basen sportowy w aquaparku będzie posiadał widownię, który pomieści 100 osób. Ofertę aquaparku uzupełni strefa usługowo-komercyjna o powierzchni ponad 1 000 mkw.

W zespole zjeżdżalni pojawi się m.in. multimedialna 150m zjeżdżalnia rurowa (światło i dźwięk) oraz ta do zjazdów ekstremalnych typu „Aqualoop”. Strefa saun i relaksu obejmie powierzchnię ponad 500 mkw.

Po wybudowaniu obiektu Vinci Facilities Polska, spółka powiązana z Warbudem, zapewni utrzymanie techniczne aquaparku przez 20 lat.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.