Lewandpol sprzedał Galerię Mazovia funduszowi CBRE

2014.06.14

Dotychczasowy właściciel centrum handlowego sprzedał je spółce działającej na rynku nieruchomości inwestycyjnych CBRE Global Investors, poinformowała firma doradcza Cushman & Wakefield, która reprezentowała Lewandpol w tej transakcji.

Płocka galeria została otwarta wiosną 2010 roku i od tego czasu jest największym centrum handlowym w mieście. Dysponuje powierzchnią najmu wielkości blisko 28,5 tys. mkw, a w jej wnętrzu znajduje się 120 lokali handlowych i usługowych. Wśród najemców są także popularne marki, takie jak: delikatesy Piotr i Paweł, sklep z elektroniką i AGD - Media Markt, a także sklepy odzieżowe: Zara, H&M, Reserved oraz Go Sport.

Jest to pierwsza transakcja CBRE w Europie Środkowo-Wschodniej, do którego należą już centra handlowe w Europie zachodniej i północnej: Belgii, Francji, Niemczech i Szwecji. Galeria Mazovia jest szóstym centrum handlowym w portfelu CBRE ESCF.

W transakcji sprzedającego reprezentowała firma doradcza Cushman & Wakefield wraz kancelarią prawną Crido Legal, natomiast strona kupującego była reprezentowana przez Savills, Linklaters, EC Harris Arcadis oraz Environ. Wartość transakcji nie została ujawniona.

Źródło: urbanity.pl

Inne wiadomości o Galeria Mazovia, Cushman & Wakefield Healey & Baker, EC Harris, Savills

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.