Skanska ma kontrakt na dokończenie Centrum Komunikacyjnego w Legionowie

2015.05.27

Firma Skanska dokończy budowę Centrum Komunikacyjnego, które znajduje się przy ulicy Piaskowej w Legionowie. 27 maja bieżącego roku podpisana została umowa, która opiewa na kwotę prawie 30 mln zł brutto. Inwestycja zostanie dokończona w ciągu 12 miesięcy.

Budynek Centrum Komunikacyjnego został wykonany już w około 30 proc. Budynek dworca osiągnął już stan surowy częściowo zamknięty, natomiast budynek garażu posiada już szkielet bez rampy podjazdowej. Budowa dróg wraz z infrastrukturą została rozpoczęta tylko fragmentarycznie.

W pierwszej kolejności, nowy wykonawca inwestycji, ruszy z pracami związanymi z izolacją dachu dworca wraz z robotami murowymi. Następnie wykonana zostanie fasada z zegarem oraz zbudowana zostanie szklana kopuła dachu na konstrukcji stalowej. W ostatniej fazie prac dotyczących dworca, wykonane zostaną roboty wykończeniowe i aranżacyjne wraz z zagospodarowaniem terenu wokół inwestycji.

Równolegle, Skanska kontynuowała będzie prace w budynku garażu wielopoziomowego, gdzie zakończone zostaną elementy żelbetowe - spiralna rampa żelbetowa i klatka schodowa. Następnie wykonane będą prace posadzkarskie na trzech poziomach naziemnych o powierzchni około 20 tys. mkw. W ramach kontraktu wykonane zostaną także prace fasadowe i dociepleniowe oraz inne prace wykończeniowe. Ostatnim etapem inwestycji będzie zagospodarowanie terenu.

W tym celu wykonamy inwentaryzację oraz opracujemy szczegółowe plany robocze wraz z dokumentacją warsztatową dla poszczególnych zadań. W obrębie garażu, z uwagi na znaczną powierzchnię zabudowy (ponad 7 000 m kw.), będziemy dążyli do mechanizacji prac, m.in. takich jak: roboty posadzkarskie, terenowe jak również wykończeniowe


- wyjaśnia Kierownik Budowy.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.