W Andrychowie gotowa konstrukcja przyszłej galerii. Otwarcie jesienią


2021.06.25
Autor: Urbanity.pl
Galeria Andrychów będzie największym kompleksem handlowym w regionie i jednym z większych tego typu projektów, który obecnie powstaje w Polsce.

24 czerwca br. odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy na budowie Galerii Andrychów, która na kilka miesięcy przed otwarciem jest praktycznie w całości wynajęta. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Karmar, a za projekt architektoniczny odpowiada pracownia NC Architekci.

Andrychowska galeria powstaje na 10-hektarowym terenie u zbiegu ulic Krakowskiej, Białej Drogi i Przemysłowej, w sąsiedztwie planowanej obwodnicy Bielsko-Biała – Głogoczów. Gotowa jest już konstrukcja trzech budynków, które zaoferują łącznie prawie 24 000 metrów kwadratowych powierzchni. Na terenie galerii otwartych zostanie ponad 30 sklepów, w tym supermarket Lidl, market budowlany Leroy Merlin, a także marki takie jak CCC, SMYK, Rossmann, Media Expert, Martes Sport, Jysk, KiK, Sinsay, House, Cropp, Deichmann, Diverse, Pepco, Dealz, Hebe czy Komfort.

Galeria Andrychów, której budowa rozpoczęła się w październiku 2020 roku, będzie gotowa jesienią br. Inwestycja ubiega się o certyfikat BREEAM. Dla zmotoryzowanych przygotowany zostanie parking samochodowy na 650 miejsc postojowych.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.