Izraelczycy kupują za 190 mln zł największy park handlowy otwarty w Polsce w 2021 roku


2022.10.14
Autor: Bartosz Motorek
Izraelska firma BIG Shopping Centres zakupiła za kwotę 190 milionów złotych (40 mln euro) nowoczesny park handlowy Galeria Andrychów, który wybudowany został przez belgijskiego dewelopera Equilis. Pozyskane środki firma zamierza przeznaczyć na dalszy rozwój w Polsce.

Wybudowana pod koniec 2021 roku Galeria Andrychów została sprzedana. Wspólny projekt belgijskiego dewelopera Equilis oraz firmy specjalizującej się w rozwoju centrów handlowych Acteeum Group został zakupiony przez izraelską firmę BIG Shopping Centres za kwotę 190 milionów złotych (40 mln euro). Byli właściciele parku handlowego przeznaczą zysk ze sprzedaży galerii na ekspansję w Polsce.

Galeria Andrychów była największym parkiem handlowym otwartym w Polsce w 2021 roku. W Listopadzie 2021 roku oddano do użytku 24 000 mkw. powierzchni handlowej do wynajęcia, na której otwartych zostało ponad 30 sklepów. Lista najemców galerii składa się m.in. z takich marek jak supermarket Lidl, market budowlany DIY Leroy Merlin, salon RTV i AGD, drogerie, salony odzieżowe czy obuwnicze. Park handlowy w Andrychowie jest wynajęty w 100 proc.

Wypracowany zysk przeznaczymy na akwizycje nieruchomości komercyjnych bądź zakup działek pod parki handlowe, które zbudujemy, skomercjalizujemy i sprzedamy. Retail park to format, który sprawdza się na przedmieściach aglomeracji i w mniejszych miejscowościach. Ale nie poprzestajemy tylko na segmencie handlowym. Już w kolejnym roku rozpoczniemy realizację projektów mieszkaniowych w Warszawie - powiedziała Anna Dużyńska, prezes zarządu Equilis Polska.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.