Wyburzają centrum handlowe w Krakowie. Dwa warianty inwestycji w miejsce Galerii Plaza


2023.02.27
Autor: Piotr Maślak
Trwają już prace rozbiórkowe krakowskiej Galerii Plaza, której właścicielem jest Strabag Real Estate. Firma analizuje dwa warianty inwestycji w miejsce centrum handlowego.

Na działce przy alei Pokoju 44 w Krakowie znajduje się nieczynne od 2021 roku centrum handlowe Galeria Plaza. Strabag prowadzi już prace rozbiórkowe obiektu - trwa demontaż konstrukcji budynku. Galeria zniknie z mapy miasta w drugim kwartale 2023 roku.

Strabag Real Estate jest właścicielem nieruchomości o łącznej powierzchni 80 000 metrów kwadratowych, na której znajduje się m.in. wyburzana Galeria Plaza. Firma posiada także staw Dąbski - bioróżnorodny użytek ekologiczny liczący ponad 20 000 mkw., który przynależy do nieruchomości. Wiadomo, że zmodernizowana zostanie oraz przywrócona do użytkowania kładka stanowiąca wygodny skrót dla mieszkańców miasta.

Co w miejsce Galerii Plaza? Dwa warianty


W lutym br., firma otrzymała prawomocną decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla inwestycji przy alei Pokoju 44. Obecnie trwa analiza możliwych wariantów zabudowy. Inwestor wybuduje kompleks budynków biurowo-usługowych lub budynków biurowo-usługowych i hotelowych. Szczegóły inwestycji wraz z wiualizacjami przedstawione mają zostać po uzyskaniu pozwolenia na budowę. Według harmonogramu powinno to nastąpić w drugiej połowie 2023 roku.

Galerię zastąpić miał outlet


Jeszcze w 2017 roku pojawiły się plany budowy centrum Fashion Outlet Kraków w miejsce Galerii Plaza. Inwestycja dostarczyć miała na krakowski rynek 30 000 mkw. powierzchni najmu, na której miało zostać otwartych prawie 100 sklepów, kawiarni, restauracji, kręgielni czy kina Cinema City IMAX. Nowe centrum otworzyć się miało w 2018 roku.

Komentarze


  • Mike
    Gość
    2023-02-27 11:33:25
    Ostatnio mam wrażenie, że Kraków to jedno z najbrzydszych miast. Jeden wielki chaos

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.