W Krakowie zakończyła się budowa basenu przy Kijowskiej

2020.10.20

Zakończyła się budowa basenu przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 5 w Krakowie. W przyszłym miesiącu obiekt ma zostać oddany już do użytku.

Trwają już czynności odbiorowe nowego krakowskiego basenu, który zlokalizowany jest przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 5. Trwają już prace porządkowe wokół obiektu, gdzie powstało również boisko wielofunkcyjne dla uczniów szkoły.

Główny hol wejściowy na pływalnię znajduje się od strony ulicy Chocimskiej i znajdują się w nim m.in. kasa czy toalety połączone z szatnią rodzinną. W obiekcie mieści się także strefa fitness składająca się z dwóch saun oraz grota solna wraz z pomieszczeniem wypoczynkowym. Hala basenu sportowego to sześć torów z niecką 25x16 m o głębokości 3 m z unoszonym dnem na szerokości 3 torów. Dopełnieniem jest kilkuosobowe jacuzzi.

Poziom -1 basenu został zagospodarowany pod pomieszczenie siłowni o powierzchni około 168 mkw. z magazynem i szatniami oraz zaplecze techniczne basenu. Pierwsze piętro to trybuny na 155 osób. Mieści się tutaj także sala treningowa o powierzchni 175 mkw. z magazynem oraz kawiarnia z zapleczem, sala konferencyjna o powierzchni około 40 mkw z loggią widokową na basen, toalety ogólnodostępne, pomieszczenia socjalne dla pracowników oraz zaplecze techniczne obiektu.

Basen przy alei Kijowskiej 8 w Krakowie ma łączną powierzchnię użytkową na poziomie 1 882 mkw. i kubaturę 16 527 m3. Koszt inwestycji to ponad 25 mln zł. Oddanie do użytku zaplanowano na listopad 2020 r.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.