Można już korzystać z najgłębszego basenu w Małopolsce z ruchomym dnem

2020.12.11

Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie oddał do użytku nowoczesny basen z podnoszonym dnem, który powstał przy alei Kijowskiej przy Szkole Podstawowej nr 5.

Nowo oddana inwestycja to jeden z najgłębszych basenów w Krakowie i najnowocześniejszych. Trzy z sześciu torów basenu są podnoszone, co sprawia, że korzystać z obiektu mogą zarówno przedszkolaki, jak i uczniowie szkoły sportowej.

Nowy basen w Krakowie zlokalizowany jest na działce przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Krakowie i korzystać mogą z niego wszyscy mieszkańcy miasta. W obiekcie mieści się m.in. sala rozgrzewkowa, sala fitness z siłownią i matą do judo, sala konferencyjna, sauna sucha i mokra oraz grota solna. Z kolei na zewnątrz znajduje się wielofunkcyjne boisko z oświetleniem, plac zabaw, skocznia do skoku w dal oraz siłownia i trybuny.

Wejście do budynku dla użytkowników komercyjnych zaprojektowane zostało od strony ulicy Chocimskiej. Basen w Krakowie ma głębokość trzech metrów, co sprawia, że można się na nim uczyć nurkowania. Jednocześnie z basenu może korzystać 50 osób.

Trybuny basenu mają kształt litery L, które w czasie zawodów będą pełniły funkcję poczekalni dla zawodników. Na piętrze zaplanowano salę treningową, a podium natomiast zostało zlokalizowane w centralnym miejscu hali basenowej.

Bryła obiektu basenowego składa się z trzech prostopadłych segmentów. Dwóch (północnego i południowego), które zostały przedzielone środkową, przekrzywioną względem pionu częścią, w której mieści się hala basenowa.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Basen przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 5

Komentarze


 • A7
  Gość
  2020-12-11 13:51:35
  Bzdura. Basen nie jest oddany do użytku. Najwcześniej będzie otwarty pod koniec stycznia

 • JK
  Gość
  2020-12-11 23:15:50
  Zgadza się a miał być oddany we wrześniu. W Krakowie nie ma ani jednego basenu 50-metrowego. Bida z nędzą - 2 największe miasto w Polsce...

 • PISul VIP
  Gość
  2020-12-12 08:53:07
  Ludzie z Krakowa przeprowadzają sie do Rzeszowa, bo ten sie tylk rozwija.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.