Pierwszy taki dom studencki w Krakowie. Powstanie w historycznym Domu Medyków


2021.07.16
Autor: Urbanity.pl
Ruszyły pierwsze prace budowlane na działce przy ulicy Grzegórzeckiej w Krakowie, na której znajduje się historyczny Dom Medyków z 1927 roku.

Spółka DEN Developments rozpoczyna realizację projektu Den Living w Krakowie, który będzie połączniem domu studenckiego z hotelem. W ramach inwestycji przebudowany zostanie historyczny Dom Medyków, który powstał w 1927 roku wraz z budową nowego skrzydła.

Den Living w Krakowie, który zlokalizowany jest na działce przy ulicy Grzegórzeckiej 20, składał się będzie z historycznego budynku, w którym zaplanowano 126 miniapartamentów klasy premium z obsługą hotelową oraz nowo wybudowanego obiektu z 563 pokojami studenckimi wyposażonymi we własne kuchnie i łazienki. Łącznie zaprojektowano tu kilkanaście rodzajów lokali.

Przyszli użytkownicy kompleksu będą mogli korzystać z wielofunkcyjnej przestrzeni wspólnej, na którą złożą się m.in. sale sportowe, pokój kinowy, kawiarnia czy ogród. Powstaną także stanowiska do wspólnej pracy i nauki.

Dom Medyków powstał z inicjatywy środowiska medycznego w 1927 roku i latami służył jako bursa. Dawna aula zostanie przebudowana w przestrzeń coworkingową z salami konferencyjnymi i strefami do cichej pracy.

Za projekt architektoniczny inwestycji odpowiada Grupa 5 Architekci. Generalnym wykonawcą Den Living jest Strabag, który zakończy prac w I kwartale 2023 roku. Wartość inwestycji wynosi 107 mln zł brutto, a funkcję inżyniera projektu pełni APP-Projekt.

Komentarze

 • Ksawery
  Ksawery
  Użytkownik
  2021-07-16 10:26:12
  Zastanawiam się czy jest możliwe znaleźć w Krakowie bardziej głośne miejsce w którym dałoby się uczyć i mieszkać niż Grzegórzecka: raczej ciężko. W 1927 r. chyba tam nawet tramwaje nie jeździły, teraz to jest tam koszmarny hałas.

 • Alik 2
  Gość
  2021-07-16 10:42:02
  Przecież tutaj nie chodzi o akademik tylko o hotel, mydlenie oczu.

 • Lola
  Gość
  2021-07-16 11:17:19
  należy wyprowadzać zabudowę za obwodnicę i przywrócić naturalny bieg cieków
  wodnych

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.