Nowoczesny, loftowo-industrialny charakter w otwartym hotelu Mercure Kraków Fabryczna City


2021.10.13
Autor: Urbanity.pl
W ramach inwestycji Fabryczna City w Krakowie otwarty został Hotel Mercure Kraków Fabryczna City, który funkcjonuje w zabytkowych budynkach na terenie dawnej Państwowej Wytwórni Wódek.

Hotel Mercure Kraków Fabryczna City to najnowszy obiekt grupy Accor, który znajduje się na działce przy ulicy Fabrycznej 13, w zabytkowych, z prawie 100-letnią historią budynkach na terenie dawnej Państwowej Wytwórni Wódek. Obiekt jest częścią powstającego kompleksu mixed-use - Fabryczna City.

W ofercie krakowskiego hotelu znajduje się 195 pokoi, które swoim designem nawiązują do lokalizacji na zrewitalizowanym terenie po dawnej Fabryce Wódek Polmos.

Równolegle otwarty zostanie również Pasaż Fabryczna 13 z pięcioma restauracjami z kuchnią polską, włoską, azjatycką i wegetariańską. W miejscu tym znajduje się także centrum wellness z basenem i grotą solną czy rzemieślniczy browar Nowa Wytwórnia z piwem warzonym na miejscu.

Fabryczna City to kompleks wielofunkcyjny realizowany przez grupę Inter-Bud. Inwestycja oferuje część biurową, mieszkaniową oraz usługową. W ramach projektu uruchomiona zostanie część eventowa wraz z Muzeum Fabryka Wódki. Nastąpi to wiosną 2022 roku.

Inne wiadomości o Fabryczna City, Mercure Kraków Fabryczna City

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.