Gotowa inwestycja w Krakowie, której architektura inspirowana jest nowojorską dzielnicą SoHo
Zakończyła się realizacja inwestycji mieszkaniowej SoHo Residence II w Krakowie, której projekt inspirowany jest architekturą dzielnicy Soho i łączy w sobie elegancję kamienic Starego Miasta, nowoczesność oraz artystyczną nonszalancję.
30 maja przy ul. Prochowej w Krakowie odbędzie się oficjalne otwarcie SoHo Residence II – nowej inwestycji mieszkaniowej realizowanej przez firmę Terra Casa. W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele władz miasta, m.in. I Zastępca Prezydenta Krakowa prof. Stanisław Mazur, reprezentanci krakowskich uczelni, konsulatu USA oraz zaproszeni goście z Polski i Stanów Zjednoczonych. Zapowiedziano udział ok. 80 osób, w tym delegacji z Chicago, złożonej m.in. z przedstawicieli Polsko-Amerykańskiej Izby Handlowej (PACC).
SoHo Residence II to budynek mieszkalny, w którym znajduje się 55 apartamentów. Projekt jest częścią większego przedsięwzięcia SoHo Kraków. Budynek został zaprojektowany w duchu zrównoważonego rozwoju i miejskiej integracji, z inspiracjami architektonicznymi zaczerpniętymi z nowojorskiej dzielnicy SoHo.
Inwestycja znajduje się w dzielnicy Grzegórzki, w sąsiedztwie centrum miasta, i ma na celu zaoferowanie nowoczesnej infrastruktury mieszkaniowej przy jednoczesnym zachowaniu miejskiego charakteru okolicy.
Uroczystość rozpocznie się o godzinie 14:00 przecięciem wstęgi i przekazaniem kluczy pierwszym mieszkańcom. W programie wydarzenia przewidziano również prezentację prac artystów z krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz odsłonięcie dwóch instalacji artystycznych.
Na dziedzińcu inwestycji umieszczono rzeźbę „Kobieta w Apaszce”, natomiast o godzinie 20:30 na elewacji budynku zostanie uruchomiony fluorescencyjny mural autorstwa Anny Sermak – według organizatorów pierwszy tego typu projekt w Polsce. Oba dzieła nawiązują do współpracy międzynarodowej, w szczególności z partnerami z USA.
Za część artystyczną wydarzenia odpowiadają studenci i absolwenci krakowskiej ASP. Projekt ma również wymiar międzynarodowy – przedstawiciele firmy Terra Casa oraz artystka Anna Sermak w maju uczestniczyli w Paradzie Konstytucji 3 Maja w Chicago, a teraz goście z USA odwiedzają Kraków w ramach wzajemnej współpracy.
30 maja przy ul. Prochowej w Krakowie odbędzie się oficjalne otwarcie SoHo Residence II – nowej inwestycji mieszkaniowej realizowanej przez firmę Terra Casa. W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele władz miasta, m.in. I Zastępca Prezydenta Krakowa prof. Stanisław Mazur, reprezentanci krakowskich uczelni, konsulatu USA oraz zaproszeni goście z Polski i Stanów Zjednoczonych. Zapowiedziano udział ok. 80 osób, w tym delegacji z Chicago, złożonej m.in. z przedstawicieli Polsko-Amerykańskiej Izby Handlowej (PACC).
Charakterystyka inwestycji
SoHo Residence II to budynek mieszkalny, w którym znajduje się 55 apartamentów. Projekt jest częścią większego przedsięwzięcia SoHo Kraków. Budynek został zaprojektowany w duchu zrównoważonego rozwoju i miejskiej integracji, z inspiracjami architektonicznymi zaczerpniętymi z nowojorskiej dzielnicy SoHo.
Inwestycja znajduje się w dzielnicy Grzegórzki, w sąsiedztwie centrum miasta, i ma na celu zaoferowanie nowoczesnej infrastruktury mieszkaniowej przy jednoczesnym zachowaniu miejskiego charakteru okolicy.
Przebieg wydarzenia otwarcia
Uroczystość rozpocznie się o godzinie 14:00 przecięciem wstęgi i przekazaniem kluczy pierwszym mieszkańcom. W programie wydarzenia przewidziano również prezentację prac artystów z krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz odsłonięcie dwóch instalacji artystycznych.
Na dziedzińcu inwestycji umieszczono rzeźbę „Kobieta w Apaszce”, natomiast o godzinie 20:30 na elewacji budynku zostanie uruchomiony fluorescencyjny mural autorstwa Anny Sermak – według organizatorów pierwszy tego typu projekt w Polsce. Oba dzieła nawiązują do współpracy międzynarodowej, w szczególności z partnerami z USA.
Współpraca z uczelniami i partnerami zagranicznymi
Za część artystyczną wydarzenia odpowiadają studenci i absolwenci krakowskiej ASP. Projekt ma również wymiar międzynarodowy – przedstawiciele firmy Terra Casa oraz artystka Anna Sermak w maju uczestniczyli w Paradzie Konstytucji 3 Maja w Chicago, a teraz goście z USA odwiedzają Kraków w ramach wzajemnej współpracy.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-23 06:04:54
Nowoczesna scena, zaawansowana technologia i ogromna skala. Tak powstaje nowa siedziba TR Warszawa
-
2026-06-23 15:00:26
Ważna decyzja dla Księżego Młyna. Radni zdecydują o dużej inwestycji
-
2026-06-23 11:33:10
Echo Investment z finansowaniem inwestycji na blisko 3-hektarowym terenie w centrum Krakowa
-
2026-06-23 10:36:19
Nowa inwestycja PRS w Krakowie. Powstanie 345 nowych mieszkań
-
2026-06-23 09:25:08
W Warszawie zaczyna brakować biur. Firmy walczą o najlepsze adresy
-
2026-06-23 07:25:00
Rusza budowa nowego parku logistycznego na Podkarpaciu. Jeden z większych projektów w tej części Polski
-
2026-06-22 12:23:31
Nowy gmach Uniwersytetu Warszawskiego na Powiślu coraz bliżej. Inwestycja za ćwierć miliarda złotych
-
2026-06-22 12:08:14
Fundamenty pod terminal pasażerski powstaną za 146 mln zł. Podpisano umowę z wykonawcą
-
2026-06-22 11:20:15
Ruszyła budowa blisko 30-metrowego budynku w Nowym Centrum Łodzi
-
2026-06-22 10:43:54
Globalny lider chemiczny z Niemiec otworzy w Łodzi swoje Centrum Usług Wspólnych dla regionu EMEA