Luksusowy apartamentowiec w stylu kamienicy art déco powstanie na warszawskim Marymoncie


2023.02.01
Autor: Bartosz Motorek
Wyłoniony został generalny wykonawca luksusowego apartamentowca Art Deco Marymont na warszawskich Bielanach. Wkrótce rozpocznie się budowa inwestycji, która zaoferuje zaledwie 34 apartamenty.

Art Deco Marymont to nowa propozycja firmy Terra Casa S.A. w Warszawie. Inwestycja powstanie na działce przy ulicy Podleśnej, w bezpośrednim sąsiedztwie Lasku Bielańskiego. Deweloper stał się właścicielem nieruchomości poprzez przetarg miejski w grudniu 2020. Zakup został sfinalizowany w styczniu, a 1 lutego 2021 nastąpiło przekazanie działki.

Spółka Terra Casa wybrała już generalnego wykonawcę apartamentowca - zostało nim Przedsiębiorstwo Budowlane UNIMAX Sp. z o.o., które rozpocznie budowę w lutym, a oddanie inwestycji zaplanowano na czwarty kwartał 2024 roku. W ramach podpisanej umowy wykonawca zrealizuje wszystkie prace budowlane i wykończeniowe wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie.

Inwestycja oferuje 34 mieszkania o zróżnicowanych metrażach, do których przynależeć będzie balkon lub ogródek. Pod budynkiem znajdzie się hala garażowa na 42 stanowiska postojowe, a w parterze zaplanowano miejsce pod prywatną minisiłownię. Apartamentowiec będzie budynkiem energooszczędnym. Prąd niezbędny do eksploatacji części wspólnych będzie produkowany przez własny system fotowoltaiczny zamontowany na dachu, a oświetlenie zostanie zrealizowane wyłącznie z wykorzystaniem wydajnych źródeł LED. Ponadto inwestycja zostanie wyposażona w system odzyskiwania wody deszczowej na potrzeby podlewania roślin na terenach przynależnych do budynku.

Art Deco Marymont jest kontynuacją linii inwestycji inspirowanych architekturą Chicago, którą zapoczątkowaliśmy na warszawskiej Woli. Chcemy aby nasze projekty wyróżniały się nie tylko elegancją architektury, ale przede wszystkim komfortem i jakością wykonania. Poszukiwaliśmy doświadczonego partnera, który zagwarantuje wysoki standard realizacji tego przedsięwzięcia. W 2022 roku we współpracy z UNIMAX ukończyliśmy drugi z budynków linii art déco: Art Deco Mokotów i jesteśmy przekonani, że jest to doskonały wybór także dla naszych wysokich wymagań na Marymoncie
powiedział: Artur Tłustochowski, Prezes Terra Casa

Art Deco Marymont to luksusowy apartamentowiec w stylu kamienicy art déco, którego wnętrza również nawiążą do klasycznej elegancji tego stylu. Wizytówką inwestycji ma być lobby, korytarze oraz klatka schodowa, która wykończona zostanie z dbałością o detale.

Inne wiadomości o Art Deco Marymont, Przedsiębiorstwo Budowlane Unimax, Terra Casa

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.