Fundacja przekazała działki pod budowę Krakowskiego Centrum Muzyki

2021.04.19

Podpisana została umowa notarialna przekazania dwóch działek pod budowę Krakowskiego Centrum Muzyki w Cichym Kątku.

Wykonany został kolejny krok w kierunku budowy Krakowskiego Centrum Muzyki w Cichym Kątku. Fundacja dla Realizacji Siedziby Capellae Cracoviensis przekazała miastu prawo do użytkowania wieczystego dwóch działek o łącznej powierzchni 0,2341 ha. Umowa notarialna zawarta została w drodze darowizny.

Przekazane działki zostaną włączone w trzyhektarową powierzchnię kompleksu Krakowskiego Centrum Muzyki – inwestycji składającej się z obiektów muzycznych wraz z parkingiem i zagospodarowanym terenem parkowym, z którego będą mogli korzystać mieszkańcy.

Centrum Muzyki w Krakowie składało się będzie z nowoczesnej sali koncertowej, na widowni której będzie mogło zasiąść 1 000 widzów. Sala wyposażona zostanie w scenę dla 120 muzyków i balkon na 80-osobowy chór. W budynku znajdzie się również aula na 300 osób, wielofunkcyjne sale prób, garderoby oraz biura miejskich orkiestr.

Przy budowie Centrum Muzyki wykorzystane zostaną najlepsze światowe rozwiązania urbanistyczne, architektoniczne, akustyczne i funkcjonalne. Krakowski kompleks ma być gotowy do końca 2023 roku. Pierwsze koncerty zaplanowano na początek 2024 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.