Czwarty biurowiec High5ive już w budowie

2018.06.04

Ruszyła budowa czwartego biurowca, który wejdzie w skład kompleksu biurowego High5ive w Krakowie. Docelowo inwestycja firmy Skanska składała się będzie z pięciu budynków.

Czwarty biurowiec kompleksu High5ive składał się będzie z sześciu kondygnacji naziemnych i zaoferuje łącznie około 24 500 metrów kwadratowych powierzchni najmu. Jego budowa właśnie się rozpoczęła. Inwestycja będzie gotowa w I kwartale 2020 roku.

High5ive to nasza największa inwestycja w Krakowie jak do tej pory. Jest to jednocześnie najlepsza lokalizacja w tym mieście, w której mógł powstać projekt biurowy o takiej skali. Wraz z kolejnym budynkami tworzymy miejsce do pracy dla firm o różnych profilach, ale chcemy jednocześnie, żeby była to także przestrzeń dla mieszkańców
powiedział: Mariusz Krzak, dyrektor regionalny Skanska Property Poland

Krakowski kompleks High5ive składał się będzie z pięciu budynków biurowych o łącznej powierzchni około 70 000 mkw. Do użytku oddane zostały już pierwsze dwa biurowce, zlokalizowane od strony Galerii Krakowskiej, które mają powierzchnię 23 300 mkw. Wśród najemców znajdują się takie firmy jak ABB, PwC, Ocado Technology, Symphony i przestrzeń coworkingowa Business Link.

Budowa trzeciego budynku o powierzchni około 12 200 mkw., trwa od III kwartału 2017 roku.

Inwestycja może pochwalić się certyfikatem LEED na poziomie Platinum. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia NS Moon Studio.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.