Sprzedaż zamojskiej Galerii Twierdza firmy Rank Progress


2011.11.28
Autor: mat.pras/Urbanity
Według raportu firmy Jones Lang LaSalle, sprzedaż Galerii Twierdza w Zamościu przez Rank Progress SA to jedna z trzech największych transakcji na rynku nieruchomości handlowych w Polsce w 2011 roku. Wartość inwestycji wyniosła 44 mln euro netto.

Grupa Kapitałowa Rank Progress SA zawarła umowę sprzedaży zamojskiej Galerii Twierdza ze spółką połączoną z funduszem Blackstone Real Estate 1 września br. Obiekt, otwarty w maju tego roku, został zrealizowany za ok. 90 mln zł. Transakcja opiewała na kwotę 44 mln euro netto, czyli ok. 180 mln zł. Zysk z inwestycji, ujęty przez Grupę Kapitałową, wyniósł 90 mln zł.

"Dane z raportu Jones Lang LaSalle są dowodem na to, że podążamy we właściwym kierunku. Dbamy o to, by nasze inwestycje były dobrze przygotowane i, dzięki temu, atrakcyjne dla potencjalnych inwestorów. Podczas otwarcia galerii w Zamościu obiekt odwiedziło 55 tys. osób, w mieście liczącym 60 tys. mieszkańców. Wiemy, że centrum nadal ma wysoką odwiedzalność, a najemcy są zadowoleni z obrotów. To oznacza, że średniej wielkości miasta mają ogromny potencjał rozwojowy, a nasza strategia się sprawdza. Inwestorzy to doceniają, wiedząc, że nasze projekty są przemyślane i tak skrojone, by przynosić realne korzyści" - mówi Jan Mroczka, prezes Grupy Kapitałowej Rank Progress SA.

Galeria w Zamościu była drugim obiektem sprzedanym przez Rank Progress w 2011 r. W maju spółka zależna od Rank Progress sprzedała spółce powiązanej z funduszem Blackstone Real Estate Galerię Twierdza I oraz Park Handlowy Twierdza II w Kłodzku za 149 mln zł netto. Zysk z wyceny, ujęty przez Grupę Kapitałową, wyniósł 48 mln zł.

W kwietniu natomiast Grupa Kapitałowa Rank Progress podpisała z Amerykanami przedwstępną umowę sprzedaży Galerii Tęcza w Kaliszu, której otwarcie odbyło się w październiku. Sprzedaż obiektu ma zostać sfinalizowana do 30 grudnia br. Kwotę transakcji ustalono na 39,8 mln euro netto. Ostateczna cena sprzedaży centrum może ulec zmianie w umowie przyrzeczonej po zakończeniu badania due diligence prowadzonego przez kupującego.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.