Za dwa tygodnie zakończenie budowy kompleksu Aqua Lublin

2015.07.20

Wielkimi krokami zbliża się zakończenie budowy centrum wodnego przy alejach Zygmuntowskich w Lublinie. Oficjalne otwarcie kompleksu zaplanowano na wrzesień bieżącego roku. Realizacja inwestycji pochłonęła 105 mln zł.

Na budowie basenu olimpijskiego trwają już ostatnie prace wykończeniowe. W środku obiektu trwa napełnianie głównej niecki. Całość ma się zakończyć do 31 lipca bieżącego roku, a pierwsze bilety mają zostać sprzedane we wrześniu. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Unibep.

Kompleks, który znajduje się na działce przy Al. Zygmuntowskich składa się z trzech części - sportowej, rekreacyjnej oraz towarzyszącej. Głównym elementem pierwszej części będzie 50-metrowy basen olimpijski z widownią na 2100 osób i głębokości od 2,5 do 3,9 m. Część rekreacyjna składa się z trzech basenów, zespołu saun, łaźni parowych, dwóch zjeżdżalni rurowych o długości 76 i 116 metrów. Wśród pozostałych atrakcji jest także wewnętrzny ogród z wodospadem.

Na zewnątrz kompleksu znajdują się całoroczne baseny, a także plac zabaw oraz boisko do siatkówki plażowej. Inwestor zaplanował także 185 miejsc parkingowych dla aut i 80 miejsc na rowery.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 105 mln zł.

Źródło: Dziennik Wschodni

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.