Z początkiem 2016 roku ruszy budowa Hiltona w Lublinie

2015.10.02

Najprawdopodobniej w styczniu przyszłego roku rozpocznie się budowa hotelu należącego do sieci Hampton by Hilton w Lublinie. Inwestor z rozpoczęciem prac budowlanych czeka jedynie na uzyskanie pozwolenia na budowę.

Trzygwiazdkowy hotel Hampton by Hilton powstać ma przy skrzyżowaniu alei Kompozytorów Polskich z ulicą Północną. Do Urzędu Miasta wpłynął już wniosek o wydanie pozwolenia na budowę i według zapewnień przedstawicieli inwestora, prace przy fundamencie mają rozpocząć się w styczniu 2016 roku.

Lubelska spółka Global Property, która odpowiada za ten projekt, postawi ekonomiczny 4-piętrowy hotel, który dysponował będzie 120 pokojami oraz dwupoziomowym podziemnym parkingiem samochodowym. Parter budynku to m.in. restauracja, bar i sala konferencyjna.

W pierwszej kolejności, zanim rozpocznie się główna budowa, z działki inwestycji - Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej - usunie rurę ciepłowniczą, następnie inwestor przystąpi do realizacji hotelu, którego otwarcie zaplanowano na wiosnę 2017 roku.

Źródło: Kurier Lubelski

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.