W Lublinie powstanie hotel Hilton wraz z apartamentowcem

2015.07.07

Na działce przy ulicy Północnej w Lublinie, lubelski deweloper firma LUK, która należy do Jacka Wysokińskiego, planuje budowę hotelu sieci Hilton oraz 18-kondygnacyjnego apartamentowca z ponad 160 mieszkaniami. Całość ma być gotowa na wiosnę 2017 roku.

Firma LUK posiada teren o powierzchni 1,2 ha u zbiegu ulicy Północnej i alei Kompozytorów Polskich. Lubelski deweloper wybuduje tam mieszkania wraz z hotelem sieci Hampton by Hilton.

Gotowa jest już koncepcja lubelskiego Hiltona, a inwestor kończy już przygotowywanie umowy, która zostanie podpisana jeszcze w tym miesiącu. Trwają jeszcze prace nad projektem architektonicznym. Budynek zaoferuje 123 pokoje trzygwiazdkowe, ale standardem ma dorównywać czterogwiazdkowym obiektom.

W budynku znajdzie się również strefa handlowo-usługowo-rekreacyjna, w której mieścić się będzie siłownia, restauracja oraz nowoczesne centrum konferencyjne. Pod obiektem zaplanowano podziemny parking samochodowy.

Budowa hotelu ruszyć ma w październiku bieżącego roku, wtedy też ma rozpocząć się realizacja 17-piętrowego apartamentowca z ponad 160 mieszkaniami. Na przyszłych lokatorów czekać będzie także miejsce, w którym będzie można zagrać w squasha i tenisa. W ramach inwestycji powstanie także siłownia, sauna oraz park.

Budowa hotelu i apartamentowca będzie realizowana równolegle. Całość zakończona ma zostać na wiosną 2017 roku.

Na części działki przy ulicy Północnej wybudowany zostanie jeszcze jeden, niższy budynek mieszkalny wielorodzinny oraz niewielka galeria handlowa.

Źródło: Dziennik Wschodni

Inne wiadomości o Hampton by Hilton, Apartamentowiec przy Północnej, LUK Jacek Wysokiński

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.