W Lublinie powstanie nowa szkoła podstawowa

2018.05.15

Generalnym wykonawcą budynku wielofunkcyjnego przy ulicy Berylowej w Lublinie, w którym znajdzie się m.in. szkoła podstawowa, została spółka Erbud w konsorcjum z Erbud Rzeszów. Wartość kontraktu wynosi 55,5 mln zł.

W budynku przy ulicy Berylowej w Lublinie funkcjonowała będzie m.in. szkoła podstawowa z salą gimnastyczną, przedszkole oraz dom kultury. Erbud w ramach zamówienie publicznego wybuduje obiekt wraz z z instalacjami wewnętrznymi, zagospodarowaniem i ogrodzeniem terenu, zewnętrznymi instalacjami, urządzeniami i przyłączami, drogą dojazdową od ulicy Berylowej oraz przebudową zjazdu i połączeniem ścieżki pieszo-rowerowej.

W szkole podstawowej będzie mogło się uczyć 600 uczniów, a do przedszkola przyjętych zostanie 150 dzieci. Łącznie obiekt będzie miał cztery kondygnacje o łącznej powierzchni prawie 14 000 mkw. Dodatkowo w budynku znajdzie się sala gimnastyczna, aula z miejscami siedzącymi dla 300 osób oraz kuchnia i jadalnia.

Erbud podpisał z Gminą Lublin kontrakt o wartości 55,5 mln zł. Wszystkie prace budowlane mają się zakończyć do 30 czerwca 2020 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.