Zmiany powierzchni biurowych Deloitte w Łodzi

2019.06.27

Międzynarodowa sieć spółek handlowych świadczących usługi doradcze i audytorskie podjęła decyzję o wynajęciu biura w Bramie Miasta oraz powiększeniu zajmowanej powierzchni w Fabryce Grohmana.

Deloitte przenosi do Bramy Miasta swój oddział Deloitte Audyt, który zajmie 432 mkw. powierzchni biurowej, natomiast zajmowane biuro w Fabryce Grohmana zostanie powiększone do 978 mkw. W obu transakcjach najemcy doradzała firma Colliers International.

Brama Miasta to kompleks biurowy powstający w Nowym Centrum Łodzi, bezpośrednio przed wejściem głównym na dworzec Łódź Fabryczna przy ul. Kilińskiego. Natomiast dawna fabryka Ludwika Grohmana, która jest siedzibą Deloitte Digital, to XIX-wieczny budynek poprzemysłowy, przekształcony w nowoczesną przestrzeń biurowo-konferencyjną. 4-kondygnacyjny budynek oferuje 1 400 mkw. powierzchni najmu przy ulicy Tymienieckiego 22G. Właścicielem obiektu jest Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna SA.

Łódź pozostaje szóstym największym biurowym rynkiem regionalnym w Polsce. Istniejące tu zasoby wynoszą obecnie prawie 470 tys. mkw. To skala porównywalna do Katowic oraz Poznania. W bieżącym roku wolumen powierzchni biurowej przekroczy próg 0,5 mln mkw. Dodatkowo lokalny rynek oferuje najemcom bardzo konkurencyjne warunki w porównaniu z innymi aglomeracjami. Czynsze wywoławcze w biurowcach klasy A kształtują się obecnie na poziomie 13,5-14,5 euro za mkw. miesięcznie. Kolejnym wyróżnikiem miasta jest unikalna architektura łącząca tradycję przemysłową z nowoczesnością, czego przykładem są dwa biurowce, w których swoje biura ulokowała firma Deloitte
powiedział: Marcin Włodarczyk, dyrektor regionalny Colliers International w Łodzi, odpowiedzialny za doradztwo najemcy w obu transakcjach

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Dawna Fabryka Henryka Grohmana, Brama Miasta, Colliers International Poland

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.