Zmiana projektu budowy kompleksu Cross Point w Łodzi

2012.03.09

Po zrewiatlizowaniu i rozbudowie budynku po byłych zakładach odzieżowych im. Adama Próchnika wchodzącego w skład kompleksu Cross point, wkrótce ruszy budowa kolejnego biurowca zlokalizowanego przy skrzyżowaniu Milionowej ze Śmigłego-Rydza w Łodzi. Właściciel ma już prawomocne pozwolenie na budowę.

Pierwszy budynek został oficjalnie otwarty w czerwcu 2010 roku. Na 10 kondygnacjach stworzono 12,5 tys. m.kw. nowoczesnej powierzchni biurowej.

Inwestor już przygotowuje się do budowy kolejnego etapu - Cross Point II. Początkowo zakładano, że będzie to nawet 55-metrowy, przeszklony biurowiec, teraz jednak firma planuje postawić dwa bliźniacze, 6-piętrowe budynki wzdłuż al. Śmigłego-Rydza. Każdy z nich będzie miał powierzchnię ok. 6 tys. m.kw. Nawiązywać będą architekturą do już istniejącego biurowca, a między sobą różnić będą się tylko na poziomie parteru.

Dla pierwszego z nich wydano już prawomocne pozwolenie na budowę. Rozpoczęcie budowy powinno nastąpić jeszcze w tym roku.

Przygotowania do budowy Cross Point III rozpoczną się, gdy wynajęta będzie większość powierzchni w istniejących biurowcach.

Źródło: mmlodz.pl

Inne wiadomości o Cross Point

Komentarze


  • czak
    Gość
    2012-04-15 14:36:00
    szkoda,ze nie wysokosciowa zabudowa tak jak w pierwotnym planie,wizualizacja byla super,te 6kondygnacyjne bez wygladu i pazura,nedza

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.