Gotowy kolejny biurowiec kompleksu Cross Point w Łodzi


2017.01.27
Autor: Urbanity.pl
W zeszłym tygodniu oddany został do użytku kolejny biurowiec łódzkiego kompleksu Cross Point. W trakcie realizacji pozostaje trzeci budynek biurowy, który gotowy będzie na na przełomie września i października br. Inwestorem jest Grupa Mermaid.

Dziesięć miesięcy trwała budowa biurowca położonego w północno-wschodnim narożniku kompleksu Cross Point, u zbiegu ulic Milionowej i Tatrzańskiej. 6-kondygnacyjny biurowiec oferuje 3 400 metrów kwadratowych powierzchni biurowej. Na parterze obiektu znajduje się recepcja oraz pomieszczenia techniczne. Typowa kondygnacja budynku ma około 650 mkw. Najemcą biurowca została Nordea Bank AB.

Obecnie trwa jeszcze realizacja drugiego z nowych biurowców. 7-kondygnacyjny budynek powstaje w północno-zachodniej części kompleksu, u zbiegu Alei marsz. E. Śmigłego-Rydza i Milionowej. Biurowiec dysponował będzie powierzchnią najmu na poziomie 6 200 mkw., z czego połowa została już skomercjalizowana. Wykonawca obecnie zakończył roboty stanu surowego i rozpoczyna prace wykończeniowe. Całość będzie gotowa na przełomie września i października br.

Zespół biurowy Cross Point zlokalizowany jest przy zbiegu ulicy Milionowej i alei Rydza Śmigłego na łódzkim Widzewie. W 2010 roku oddany został do użytku biurowiec A o powierzchni około 13 000 mkw. Budynek wynajęty został w 100 proc., a wśród najemców znajdują się takie marki jak: Nordea Bank AB, PKO Leasing, Ernst & Young, Raiffeisen Polbank, TU Compensa czy TVN.

Po oddaniu do użytku drugiego z nowych budynków, kompleks Cross Point oferował będzie ponad 23 000 mkw. powierzchni biurowej. Obecnie trwają już prace projektowane nad kolejnymi etapami inwestycji.

Deweloperem projektu jest Mermaid Capital, a generalnym wykonawcą spółka Mostostal Warszawa.

Komentarze


 • Gosc
  Gość
  2018-02-14 22:31:55
  Szkoda ze deweloper najpierw sprzedaje mieszkania w bloku a następnie buduje dookoła niego same biurowce

 • Ups !
  Gość
  2018-02-15 10:24:02
  Przecież tam od początku miały być biurowce i to wyższe niż obecne . Proszę doczytać :)

 • nie rozumiem
  Gość
  2020-04-01 19:46:05
  Chyba lepiej mieć w pobliżu biurowiec niż jakieś paskudne, śmierdzące kamienice...

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.