Zabytkowa łódzka elektrownia zmieni się w luksusowe lofty

2020.06.12

Niebawem ruszy rewitalizacja dawnych zakładów włókienniczych Karla Gottlieba Sängera, Karola Weilego i Stanisława Landaua w Łodzi.

Firma OPG Property przygotowuje się do rozpoczęcia adaptacji XIX-wiecznej elektrowni, która wchodzi w skład osiedla Art Modern, powstającego na terenie dawnych zakładów włókienniczych Karla Gottlieba Sängera, Karola Weilego i Stanisława Landaua w Łodzi.

Zabytkowy, XIX-wieczny budynek elektrowni zostanie zagospodarowany pod 12 loftów, które trafią do oferty Modern Loft. W sprzedaży dostępne są m.in. dwupoziomowe, liczące ponad 100 mkw. penthouse’y, które będzie można zaaranżować na cztery pokoje. W ofercie znajdują się również lofty o metrażach zaczynających się już od 43 mkw.

Obecnie na terenie osiedla Art Modern kończą się prace budowlane przy realizacji drugiego etapu inwestycji. Niebawem oddany zostanie nowoczesny, 6-piętrowy budynek mieszczący 72 mieszkania, który mieści się tuż obok zabytkowej elektrowni. Deweloper planuje jeszcze w tym roku przystąpić do prac nad III etapem osiedla, gdzie powstanie kolejnych 106 lokali w metrażach zaczynających się od 25 mkw., a kończąc na luksusowych, ponad stumetrowych apartamentach na ostatnich piętrach.

Część mieszkań z oferty III etapu znalazło już nabywców.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.